Jak poprawnie skorzystać z sauny?

Sauna niezaprzeczalnie należy do jednych z najczęściej kupowanych usług SPA. Dzisiaj oferowana jest ona nie tylko w wyspecjalizowanych obiektach w tym zakresie, ale niemal we wszystkich hotelach, a nawet w prywatnych apartamentowcach. I nic w tym dziwnego, bo rezultaty z jej korzystania są zauważalne już po pierwszym zastosowaniu. Głównymi jej zaletami jest usuwanie toksyn i metali ciężkich z organizmu, a także niezaprzeczalny relaks, który niesamowicie odpręża i wycisza organizm, pomagając w walce z wszechobecnym w dzisiejszych czasach stresem. Dlatego tak bardzo zalecana jest dla tych, którzy są świeżo po spożyciu dużych ilości alkoholu, ostrych potraw lub innych, szkodliwych substancji dla organizmu człowieka. Jej właściwości docenią także Ci, którzy przeżywają rodzaj kryzysu zawodowego bądź prywatnego. Jakie jeszcze korzyści daje sauna i jak poprawnie z niej korzystać, odpowiemy sobie w poniższym artykule!

Sauna — drogocenne korzyści zdrowotne

Oprócz wspomnianego już usuwania toksyn i niewiarygodnego odprężenia, sauna oferuje o wiele więcej. Do tych benefitów należy znaczne przyspieszenie przemiany materii organizmu. Cecha ta jest kusząca szczególnie dla tych, którzy są na redukcji zbędnych kilogramów oraz dla tych, którzy borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami w kontekście pokarmowym i jelitowym. Niestety w Polsce w dalszym ciągu panuje niski poziom świadomości w zakresie funkcjonowania jelit i jego ogromnego wpływu na działania całego organizmu, w tym mózgu. Po korzystaniu z sauny zauważalna jest także znaczna poprawa jakości skóry, choć tutaj kluczowe jest poprawne z niej korzystanie. Co jeszcze? Wyższa odporność organizmu, która ma związek z usuwaniem nadmiaru toksyn oraz ze zwiększonym i szybszym poziomem adaptacji do zmian temperaturowych powietrza.

Jak poprawnie korzystać więc z sauny?

Po pierwsze przed rozpoczęciem korzystania z sauny niezmiernie ważna jest konsultacja z lekarzem, szczególnie w przypadku osób w podeszłym wieku. Sauna nie wpływa bowiem korzystnie na osoby cierpiące na choroby nowotworowe, serca, oskrzelowe czy oczne. Przeciwskazane są też wszelkie choroby grzybicze, oczne lub weneryczne. W takich sytuacjach para o wysokim natężeniu może być przyczyną dotkliwych skutków ubocznych. Przed wejściem do łaźni parowej nie można także zapomnieć o właściwej higienie w celu zachowania kultury osobistej i z uwagi na pozostałych beneficjentów sauny. Kontrowersyjnym nieco tematem jest okrywanie się w saunie materiałem nieprzepuszczającym powietrza. Przy wyjątkowo wysokich temperaturach może to spowodować różnego rodzaju wysypki i schorzenia skórne. Po odpowiednim okresie czasu spędzonym w saunie zaleca się schłodzenie zimnym prysznicem i wypicie około litra wody. Najlepszym czasem na korzystanie z tego typu usług jest czas, kiedy możemy odpocząć kompleksowo, czyli na wycieczkach lub w miejscach, które oferują także inne możliwości odpoczynku, np. krajoznawstwo. Kazimierz Dolny na weekend wydaje się idealnym celem podróży. Nie tylko zachwyca swoim dobytkiem kulturowym, ale także bogatym zapleczem hotelowym i gastronomicznym. A jeśli nie wiesz, gdzie się wybrać, koniecznie sprawdź ofertę SPA Esterki w Kazimierzu dolnym: https://www.krolkazimierz.pl/spa/centrum-wellness

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here