Piłkarskie emocje w Warszawie – gdzie iść na mecz w stolicy?

Piłka nożna to bez wątpienia polski sport narodowy. Same mecze mundialowe w 2018 roku śledziło około 4 milionów widzów – wynika z danych firmy Nielsen. Wielu miłośników futbolu jest również wśród warszawiaków – w stolicy działa około 20 klubów piłkarskich. Gdzie w Warszawie można zatem obejrzeć mecz piłki nożnej? Co warto zobaczyć w Warszawie, jeśli jesteś miłośnikiem futbolu? Sprawdź!

W Warszawie znajduje się kilka stadionów piłkarskich i niezliczona ilość boisk, na których można rozgrywać mecze i trenować. W stolicy mieści się również największy i najbardziej znany stadion w Polsce. Jakie obiekty powinien zobaczyć każdy wielbiciel piłki nożnej?

Stadion Narodowy (PGE Narodowy)

Stadion Narodowy został wybudowany przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy w 2012 roku. Wcześniej w tym miejscu znajdował się Stadion Dziesięciolecia, który po około 30 latach swojego istnienia z areny rozgrywek sportowych zmienił się w największe targowisko Europy (był nawet nazywany Jarmarkiem Europa).

Obecnie Stadion Narodowy to największy tego typu obiekt w Polsce. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się ponad 58 tysięcy miejsc siedzących (w tym 69 lóż dla 800 osób). W czasie trwania Euro 2012 rozegrano tu mecz otwarcia (z oficjalną ceremonią), jeden mecz ćwierćfinałowy i jeden mecz półfinałowy. Na Stadionie Narodowym odbywają się nie tylko imprezy sportowe, lecz także koncerty (grały tu takie gwiazdy jak Depeche Mode, The Rolling Stones czy Beyoncé), imprezy motoryzacyjne oraz kulturalne. Znajduje się tu także przestrzeń na spotkania biznesowe, a nawet… na zorganizowanie wesela.

Stadion można zwiedzać  przez 7 dni w tygodniu. Na turystów czekają pieczołowicie przygotowane trasy, takie jak Znani i lubiani, Piłkarskie Emocje, Poczuj się jak VIP, Dotknij historii czy punkt widokowy na górnej trybunie stadionu.

Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

To siódmy co do wielkości stadion piłkarski w Polsce. Może pomieścić około 31 tysięcy osób. Został otwarty w 2010 roku na miejscu starego, dużo mniejszego stadionu, który wybudowano jeszcze przed wojną.

Obiekt jest dostępny dla odwiedzających nie tylko w czasie meczów. Istnieje możliwość zwiedzania stadionu – turyści odwiedzają Żyletę (trybunę, na której gromadzą się najintensywniej dopingujący kibice), piłkarską szatnię czy ławkę rezerwowych. Pod Trybuną Północną znajduje się również Muzeum Legii gromadzące eksponaty ze stuletniej historii klubu.

Stadion Polonii Warszawa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego

Stadion na Konwiktorskiej powstał jeszcze przed II wojną światową. Odegrał znaczącą rolę podczas Powstania Warszawskiego – w nocy z 21 na 22 sierpnia 1944 roku toczyły się tu walki, które doprowadziły do śmierci powstańców. Stadion, jak niemal cała Warszawa, został zrównany z ziemią. Dopiero w latach 50. podjęto się jego odbudowy. Obiekt był następnie poddawany szeregowi prac renowacyjnych – dodano m.in. zadaszenie trybun. Obecnie stadion mieści nieco ponad 7 tysięcy osób.

Materiał został przygotowany we współpracy z siecią AccorHotels,  Hotele Warszawa to miejsce idealnego wypoczynku, także dla zapalonych kibiców!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here