niemcy
fot. pexels.com

Niemcy – kraj o rozmaitych miejscach do zwiedzania; zabytkach, które zapierają dech w piersiach i architekturze, którą rozpoznają turyści z całego świata! Sprawdź, jakie zabytki koniecznie musisz zobaczyć, jeśli tylko będziesz na wakacjach lub krótkim weekendowym wyjeździe.

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-w-niemczech/

Miniatur Wunderland Hamburg

Ta nazwa dotyczy największej na świecie kolejki miniaturowej i mieści się w hamburskiej dzielnicy Speicherstadt. Kolejka podróżuje po pięknych miniaturowych miejscach, a turyści mogą w tym uczestniczyć, co jest niesamowitym doznaniem. Miniatur Wunderland Hamburg to miejsce idealne dla każdego turysty, bez względu na jego wiek.

Zamek Neuschwanstein

Każdy kto jest fanem zamkowych budowli musi koniecznie odwiedzić południową część Bawarii i zobaczyć ten zamek położony w Alpach. To budowla z 1869 roku, która została zbudowana na stromych skalnych ścianach nad rzeką Pöllat. Zamek Neuschwanstein jest znany na całym świecie, wiele osób mówi, że wygląda on jakby był z bajki.

Europa-Park w Rust

To największych park rozrywki we wszystkich niemieckojęzycznych krajach, który mieści się w Rust – badeńskiej miejscowości położonej pomiędzy Freiburgiem w Breisgau a Offenburgiem. Ten park rozrywki ma około 95 hektarów powierzchni, na której znajdują się strefy tematyczne, lunapark, parki, teatr dla dzieci, rewia na lodzie. Park jest cudownie zaprojektowany i naprawdę można poczuć się tam jak w raju.

Rothenburg ob der Tauber

To bardzo malutkie, klimatyczne i popularne miasteczko. Oddaje ono niesamowity średniowieczny klimat – zakątki, wieże, fontanny, bramy. Co roku obchodzi się tutaj Święto Ratowania Miasta, aby uczcić historię, dzięki której w wojnie trzydziestoletniej miasto zostało uchronione.

Ogród zoologiczny Hellabrunn

Mieści się on w Monachium na obszarze rezerwatu przyrody na zlewisku Izery. Jest to jeden z ogrodów zoologicznych, który cechuje się największym i najbardziej zróżnicowanym gatunkowo ogrodem w Niemczech. Powstał w 1911, ma ponad 40 hektarów powierzchni i zamieszkiwany jest przez 19 000 zwierząt.

Przeczytaj też: http://www.dlaturysty.pl/hawaje-co-warto-tam-zobaczyc/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here