Każdy z nas chce spędzić urlop w wyjątkowy sposób. Jest to bowiem czas, aby zebrać siły i naładować akumulatory na kolejne miesiące ciężkiej pracy. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób chcemy spędzić te wakacje. Jeśli mamy ochotę przeżyć niezapomnianą przygodę, która w niczym nie będzie przypominać wcześniejszych wczasów, to idealnym pomysłem jest czarter jachtu. Jeszcze parę lat temu panowało przekonanie, że jest to atrakcja jedynie dla bogatych osób. To oczywiście mit – każdy kto planuje wyjechać na urlop w formie wycieczki zorganizowanej musi wiedzieć, że w tej samej kwocie spokojnie mógłby pozwolić sobie na czarter jachtu, na dodatek z gronem przyjaciół.

Jakie są opłaty za czarter jachtu?

Oprócz głównej opłaty za czarter jachtu (za jeden, dwa lub trzy tygodnie) należy zapłacić za przygotowanie jachtu do rejsu, czyli Transit Log. Kolejnym kosztem jest taksa turystyczna za osobę na dobę. Jeżeli nie mamy uprawnień do sterowania jachtem musimy także wynająć skipera. Ostatnią rzeczą, jaką należy uwzględnić jest kaucja, zwracana po oddaniu jachtu.

Czy to się opłaca?

Odpowiedź jest prosta – tak. Czarter jachtu wraz z opłatami na tydzień czasu, to koszt porównywalny z wykupieniem wczasów zorganizowanych. Warto zaznaczyć, że cena rozkłada się na wszystkich uczestników rejsu, których może być od kilku do nawet kilkunastu osób. Dodatkowym atutem jest możliwość samodzielnego gotowania na jachcie – ograniczymy wtedy koszty związane z żywieniem się „na mieście”.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty First Minute. Zaplanowanie wczasów ze sporym wyprzedzeniem pozwala oszczędzić nerwy oraz pieniądze – nawet do kilkudziesięciu procent ceny czarteru. Jeżeli ktoś lubi ryzyko i nie ma ograniczeń czasowych może „zaczaić się” na ofertę Last Minute, czyli na ostatnią chwilę. Może wtedy liczyć na dużą obniżkę ceny, ale wybór jachtów z pewnością będzie bardzo okrojony.

Czarter jachtu to opcja dostępna dla wszystkich, nie tylko dla osób zamożnych. Przystępne ceny rozłożone na liczbę pasażerów sprawiają, że taka forma wczasów jest korzystna, a czasem nawet bardziej opłacalna niż tradycyjne wczasy stacjonarne za granicą. Oprócz wspaniałej, pełnej adrenaliny przygody na jachcie, mamy nieograniczone możliwości w zakresie zwiedzania miejsc, które sami wybierzemy. Ta swoboda pozwala zaplanować rejs w bardzo indywidualny sposób.

Czarter jachtu to naprawdę prosta sprawa – nie ma się czego bać! Nawet jeśli robimy to po raz pierwszy, to warto. Możemy zagwarantować, że już pierwszego dnia na wodzie wszystkie obawy znikną i pozostanie tylko radość z tej wspaniałej przygody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here