Golub-Dobrzyń - serce ziemi dobrzyńskiej

Walory krajoznawcze województwa kujawsko-pomorskiego nie powinny budzić niczyich wątpliwości. Dla wielu osób jednak nadal pozostają nieodkryte. Zdecydowanie warto to zmienić, albowiem mowa o regionie z przebogatą historią. Jest ona naznaczona wieloma epizodami dziejów państwa polskiego, w tym również tymi naprawdę odległymi, bo sięgającymi średniowiecza. Golub-Dobrzyń jest doskonałym przykładem miasta, w którym ta dawna historia odegrała wielką rolę. Wcale się ona nie zakończyła, ponieważ o turystycznych walorach miasta wciąż stanowią tamte dzieje.

Piękna Ziemia Dobrzyńska – dlaczego warto poznać ją lepiej?

Wspaniała przyroda, której rdzeń stanowi rzeka Drwęca, to bez wątpienia istotny atut. Świeże powietrze, doskonale zachowana pierwotna roślinność i czystość tych terenów są godne uwagi. Oczywiście nie da się uciec od krzyżackiego charakteru tej ziemi, na której Zakon Najświętszej Maryi Panny poczynał sobie śmiało. Wiele miejsc stanowiło pole militarnych potyczek sił polskich z niemieckimi. Wszak największa turystyczna atrakcja Golubia-Dobrzynia, czyli zamek, także posiada krzyżacki rodowód i dopiero od pewnego momentu stał się częścią polskiego dziedzictwa.

Generalnie wszystkie atrakcje turystyczne w Golubiu-Dobrzyniu są w dużej mierze naznaczone historycznymi relacjami Polski i Zakonu Krzyżackiego. Niewiele miejscowości w kraju ma tak silne związki ze średniowieczem. Nawet pięciokątny układ współczesnego rynku wyznacza przebieg dawnych murów obronnych, po których został zaledwie fragment – za to doskonale odnowiony i stanowiący turystyczną perełkę. Jeśli komuś marzy się odpoczynek na pięknych terenach, gdzie nie brakuje fascynujących historycznych odniesień, nie można było lepiej trafić.

Komfortowe noclegi w Golubiu-Dobrzyniu są w zasięgu ręki

Tak atrakcyjna miejscowość w takiej lokalizacji musi posiadać odpowiednie zaplecze dedykowane Gościom przybywającym zewsząd. Popularność Golubia-Dobrzynia jako destynacji urlopowej czy związanej z turystyką weekendową rośnie cały czas. Tym, co przyciąga jest także perspektywa wygodnego noclegu w stylowym otoczeniu. Takowy zapewnia hotel Dwór Fijewo. Urządzony w dawnej posiadłości szlacheckiej wpisuje się znakomicie w klimat i charakter miasta. Wygodnie wyposażone, gustowne pokoje oraz przyjazna obsługa – tego także nie mogło zabraknąć.

Warto odwiedzić Golub-Dobrzyń i zatrzymać się w Dworze Fijewo także po to, aby smacznie zjeść. Nad bogatym menu i jakością wszystkich potraw czuwa doświadczona kadra kucharzy. Warto dodać, że obiekt jako jedyny w okolicy oferuje także catering dietetyczny z dostawą do Klientów, z czego coraz chętniej korzystają mieszkańcy miasta. Nie ma też przeszkód, aby w przestrzennych salach dworu wyprawić przyjęcie weselne, komunijne czy inną imprezę okolicznościową. Bogate historyczne atrakcje, przyroda i świetna baza noclegowo-gastronomiczna – Ziemia Dobrzyńska czeka na Gości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here