Jak wybrać kantor w Warszawie?

Obecnie walutę można wymienić zarówno w kantorze, jak i banku czy internecie. Placówki kantorów stacjonarnych jeszcze przez długi czas będą cieszyły się największą popularnością. Czy kursy walut w Warszawie w poszczególnych kantorach się różnią? Wymiana walut w Warszawie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością ze względu na rozwój turystyki w stolicy Polski. Czym powinno się zatem sugerować wybierając kantor w centrum Warszawy?

Lokalizacja oraz doświadczenie

Szukając odpowiedniego kantora w Warszawie, warto przede wszystkim bardzo dokładnie zwrócić uwagę na jego lokalizację. Osoby, które nie mają kont walutowych powinny korzystać z możliwości jakie dają kantory stacjonarne.

Rekomendowane jest przede wszystkim unikanie miejsc, które są związane z obsługą ruchu turystycznego. Należy do nich przede wszystkim zaliczyć hotele, lotniska oraz stacje kolejowe.

Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że ośrodki turystyczne charakteryzują się zdecydowanie wyższymi prowizjami. Polecane jest także korzystanie z doświadczonych kantorów wymiany walut, czyli takich, które mają już ugruntowaną pozycję na bardzo trudnym i wymagającym rynku.

Jak wiadomo długi czas funkcjonowania kantoru np. w Warszawie jest doskonałym dowodem na przychylność klientów ceniących uczciwe i klarowne zasady.

Warto również zwracać uwagę czy prezentacja poszczególnych kursów jest czytelna oraz umieszczona na tablicy w widocznym dla potencjalnego klienta miejscu.

Wysokość prowizji

Rekomendowane jest również przed podjęciem ostatecznej decyzji obliczenie wysokości narzuconej prowizji. Nie jest to trudne zadanie. Wystarczy podzielić na kalkulatorze kurs sprzedaży danej waluty przez jej kurs kupna.

Należy jednak pamiętać, że w uzyskanym wyniku kluczowe będą dwie pierwsze cyfry po przecinku, gdyż informują one potencjalnego klienta o wysokości spreadu. Jeżeli zatem po przecinku będzie znajdowała się cyfra 02, oznacza to, że marża danego kantoru wynosi 2%.

Część kantorów oferuje także możliwość negocjacji kursów walut, co jest niezwykle korzystne w przypadku wymiany większej ilości danej waluty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here