Jak ze starego kampera zrobić nowoczesny pojazd

Dawanie nowego życia starym rzeczom obecnie jest modne, ale też doskonale wpisuje się w filozofię no waste. Niewątpliwie stare rzeczy są vintage i mają w sobie coś wyjątkowego. A co byście powiedzieli, by wyremontować starego kampera i zrobić z niego nowoczesny pojazd? Naszym zdaniem to naprawdę dobre rozwiązanie.

O remoncie zdań kilka

Caravaning cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Można powiedzieć, że to nie tylko zwykłe podróżowanie, bo to styl życia. Jednak kampery mają jedną dużą wadą, a mianowicie są bardzo drogie. Dlatego też zawsze można sporo zaoszczędzić i kupić model używany, który ma w sobie wyjątkowy klimat, nawet jeżeli jego estetyka jest delikatnie mówiąc niezbyt dobra. Ale od czego jest kreatywność. W końcu odpowiednio przeprowadzony remont może sprawić, że zwykły kamper stanie się nowoczesnym pojazdem. Pomyślcie tylko, że okno dachowe do kampera zmieni już bardzo wiele. Oczywiście i w tym przypadku trzeba ponieść określone koszty, jednak na pewno są one zdecydowanie mniejsze niż w przypadku zakupu nowego „domu na kółkach”, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania. Nie zapomnijcie też, że jeżeli przeprowadzicie remont samodzielnie, to także koszty będą niższe. Czas więc przejść do pracy.

Remont domu na kółkach krok po kroku

Remont w kamperze może sprawić Wam wiele radości, no może nie sama praca, co raczej efekty i efekty mogą być widoczne bardzo szybko. Na pewno nie można do remontu podejść bez zaangażowania. Na pewno też nie można rozpocząć wszystkich prac na raz. Najlepiej podzielić je na etapy. Przed samym rozpoczęciem prac koniecznie trzeba powynosić z kampera stare meble, ale też nieco odświeżyć wnętrze. Pracę warto rozpocząć choćby od kuchni. I tutaj można wymienić podłogę i położyć na niej dobre panele winylowe, które są trwałe, a przy tym mogą imitować rożne materiały i naprawdę dobrze się prezentują. Nie bez znaczenia jest fakt, że panele winylowe łatwo utrzymać w czystości, co jest kolejną zaletą. Pozostaje już tylko zagruntować ściany i pomalować je dedykowaną farbą. Warto wybrać tę ceramiczną, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i nie płowieje. Może z niej też usunąć brud czy nawet tłuste plamy. Czas przejść do mebli. Najłatwiej jest zamówić nowe na wymiar, ale to generuje koszty. Można więc spróbować odnowić stare, wymieniając zawiasy, oczyszczając ich powierzchnię, a na końcu przyklejając okleinę meblową. Sprzęty obowiązkowe to nie tylko piecyk, ale i zmywarka czy też bojler. Dodatkowo trzeba zainwestować w rozkładany stół i ławkę.

Mała zmiana duży efekt – czyli montaż mocnego okna dachowego do kampera

Małe rzeczy dają duże efekty i tak na pewno będzie w tym przypadku. Wystarczy tylko mocne okno dachowe do kampera i już uzyskacie ciekawą estetykę. W teorii samodzielny montaż jest możliwy, ale jednak bardzo trudny. Dlatego też tutaj nie zalecamy oszczędności. Najlepiej kupić mocne okno i zlecić jego montaż profesjonalnej firmie. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że wszystko będzie wykonane jak należy. O zaletach okna dachowego do kampera nie trzeba chyba wspominać. Wystarczy tylko powiedzieć, że dodaje wnętrzu stylu, prezentuje się ultra nowocześnie, a przy tym sprawia, że wnętrze kampera jest bardziej rozświetlone oraz kubatura wnętrza wydaje się większa i bardziej przestronna.

Czas na remont łazienki

Remont łazienki także nie powinien nastręczać problemów. Na początek wypłytkowanie powierzchni będzie jak znalazł, choć szczerze, tych płytek nie będzie tak wiele. Na pewno w tej przestrzeni musi znaleźć się nie tylko toaleta, ale też prysznic. Tutaj musicie bardzo dobrze zdjąć wymiary, bo wiadomo w razie błędu nie macie możliwości skrócenia ich. W międzyczasie sprawdźcie wszystkie uszczelki i jeżeli są nieszczelne bądź też źle się prezentują, to czas pomyśleć o wymianie. Tym bardziej, że koszty są nieduże, w przeciwieństwie do efektu wizualnego, który jest na poziomie. Przypominamy też o zamontowaniu właściwego oświetlenia.

A na końcu należy jeszcze przeprowadzić remont w sypialni. I również tutaj postępujecie według schematu, czyli najpierw odświeżenie ścian i podłogi,  a następnie zakup łóżka. Zlećcie też sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, wszak bezpieczeństwo jest najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here