Każdy ma inny sposób na spędzenie udanego urlopu. Niektórzy wolą sami planować wycieczkę, inni raczej zdają się na pomoc biura podróży. Decydując się na wykup wycieczki u organizatora, powinniśmy wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby wakacje nie były rozczarowaniem.

Wielu klientów biur podróży jest zawiedzionych organizacją wycieczki. Często w folderze wszystko wygląda pięknie, rzeczywistość jednak okazuje się być inna. Wiadomo, że organizatorowi zależy na tym, żeby wyprzedać jak najwięcej miejsc, dlatego może przemilczeć niektóre sprawy lub podkoloryzować niektóre fakty. W folderze znajdują się najładniejsze miejsca, a zdjęcia są świetnej jakości i dodatkowo podrasowane. Jeśli nie weźmiemy na to poprawki, możemy się gorzko rozczarować.

Jakie biuro wybrać?

Co jakiś czas głośno jest w mediach o bankructwach kolejnych biur podróży, przez co wiele osób boi się korzystać z takich usług. Jednak obecnie większość firm organizujących wyjazdy zagraniczne to solidne przedsiębiorstwa, które cieszą się bardzo dobrą opinią. Nie warto martwić się na zapas, a w Internecie bez trudu można sprawdzić czy firma działa legalnie i czy posiada środki finansowe na wypadek upadku.

Czy warto kupować wycieczki, które oferowane są na stronach typu Fastdeal lub Groupon? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W taki sposób często można wyłapać bardzo ciekawą ofertę, jednak wiele biur które upadły w ostatnich latach pozyskiwało nowych klientów właśnie tym sposobem.

Jaka cena?

Nie powinniśmy patrzeć wyłącznie na cenę. Ważne jest to, abyśmy dokładnie sprawdzili co zawiera konkretna oferta i co wliczone jest w koszty. Sprawdzić trzeba wyżywienie (lub jego brak), wizy, bilety upoważniające do wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki fakultatywne. Trzeba także zapytać organizatora, na jakie wydatki dodatkowe musimy się przygotować. Jakość niestety kosztuje, dlatego nie spodziewajmy się, że ktoś sprzeda nam bardzo atrakcyjną wycieczkę za pół darmo. Wspaniałe okazje się zdarzają, jednak zawsze powinniśmy zachować zdrowy rozsądek i nie oczekiwać cudu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here