Oświetlenie kempingowe - przedstawiamy 3 niezawodne modele

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Polacy coraz częściej decydują się na aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie natury. Rodzinne biwakowanie na świeżym powietrzu z roku na rok zyskuje na popularności. Jednak aby taki wypad za miasto i nocka w namiocie sprawiły nam przyjemność, musimy się do niego odpowiednio przygotować. Jednym z przedmiotów, którego nie może zabraknąć w plecaku każdego biwakowicza jest oświetlenie kempingowe. Jaką lampę kempingową wybrać, by nie stanowiła niepotrzebnego obciążenia i służyła nam jak najdłużej? Podpowiadamy!

Jakie oświetlenie kempingowe wybrać?

Jak wiadomo, w lesie i w górach słońce zachodzi szybko, dlatego odpowiednio dobrane oświetlenie kempingowe niejednokrotnie może uratować sytuację, gdyż nawet wprawionemu biwakowiczowi może zdarzyć się zboczyć ze szlaku, czy też rozkładać namiot po zmierzchu. W takim wypadku latarki outdoor na pewno pomogą nam zorientować się w terenie, znaleźć przedmioty w plecaku czy należycie rozbić obóz. Natomiast jeśli w trakcie biwaku planujesz biesiadować ze znajomymi i rodzina, grać w gry i prowadzić długie nocne rozmowy, dobrym wyborem będzie lampa kempingowa. Wybór rodzaju oświetlenia kempingowego zależy od jego przeznaczenia, sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy bardziej zależy nam kompaktowości latarki kempingowej, czy też na znacznie większym polu świecenia lampy biwakowej. Od mnogości ofert może zakręcić się w głowie, dlatego przygotowaliśmy zestawienie 3 najlepszych źródeł światła, które zabierzesz ze sobą na kemping.

Jak wybrać oświetlenie kempingowe?

Zanim jednak przejdziemy do przedstawienie naszych propozycji, omówimy pokrótce na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup latarki i lampy kempingowej.

  1. Przede wszystkim kierujmy się przeznaczeniem wybieranego źródła światła, zastanówmy się na jakie obciążenie w plecaku możemy sobe pozwolić, by nie dźwigać zbędnego balastu.
  2. Kiedy znamy już przeznaczenie oświetlenia na biwaku, kolejnym bardzo ważnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę jest sposób zasilania danego akcesorium. W ofercie producentów znajdziemy zarówno lampy i latarki kempingowe akumulatorowe, jak i te zasilane wymiennymi bateriami. Jeśli wybieramy się do miejsca, w którym możliwy będzie dostęp do energii z gniazdka, latarka akumulatorowa będzie odpowiednim rozwiązaniem, gdyż nie będziemy musieli  zawracać sobie głowy dodatkowymi bateriami.
  3. Pamiętajmy aby sprawdzić jak długo lampa może świecić i jak długo trwa ponowne jej naładowanie.  Natomiast, jeśli mamy pewność, że przez kilka dni nie będziemy mieli dostępu do energii elektrycznej, wybierzmy latarkę lub lampę kempingową na baterie. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą odpowiedniej ilości zapasowych baterii, a żeby nie dźwigać zbędnego balastu sprawdźmy w opisie produktu na ile starcza jeden zestaw.
  4. Jeśli wiemy już na jaki sposób zasilania lampy biwakowej się decydujemy, zwróćmy uwagę na źródło światła, wagę,  gabaryty i funkcje dodatkowe.

Lampa Kempingowa LEDLENSER ML6 Powerbank

Pierwszym produktem, który przedstawiamy jest lampa kempingowa LED marki LEDLESNER. Jest to bardzo mocna lampa LED zasilana akumulatorem, która swoim designem nawiązuje do klasycznych lamp naftowych. Wyposażona jest między innymi w matowy dyfuzor, który w znacznym stopniu zwiększy stopień oświetlenia naszego obozu. Opisywana lampa kempingowa akumulatorowa, posiada 8 trybów pracy, które umożliwiają zarządzanie natężeniem światła, dzięki któremu możemy sami decydować o jego ilości, jednocześnie kontrolująć stan energii w akumulatorze. Oprócz trybów zarządzania ilością światła, lampa biwakowa LEDLESNER posiada tryb SOS, strobe oraz wiele funkcji dodatkowych takich jak: powerbank, dzięki któremu możesz podładować telefon, klasę wodoszczelności na poziomie IP54, co sprawia, że lampa bez problemu poradzi sobie w deszczu, wskaźnik naładowania akumulatora, hak umożliwiający podwieszenie i fluorescencyjne elementy ułatwiające znalezienie lampy w ciemności. Ostatnim atutem tej akumulatorowej lampy kempingowej jest silny magnes w jej podstawie, dzięki któremu możemy przyczepić ja np. do dachu przyczepy kempingowej.  Według producenta lampa działa do 70 godzin przy najniższym trybie świecenia. Lampę znajdziesz TUTAJ

Lampa kempingowa Fenix CL20

Kolejną propozycją lampy na biwak  jest Fenix CL20. Jest to lampa wykorzystująca diody LED jako źródło światła, a zasilana jest akumulatorem, który według producenta starczy nawet na 7 dni pracy. W odróżnieniu od prezentowanej wcześniej lampy kempingowej, Fenix CL20 swoim designem nawiązuje do lamp plafonowych, dzięki czemu perfekcyjnie sprawdzi się jako podwieszona w namiocie lampa sufitowa lub jako oświetlenie obozu do 10 metrów. Dodatkową, ciekawą funkcją tej kempingowej lampy LED jest czerwona dioda, która emituje ciepłe, pomarańczowe światło imitujące zachód słońca.  

Latarka LED Nitecore EA45S

W odróżnieniu od dwóch pierwszych propozycji, tym razem prezentujemy latarkę kempingową  Nitecore EA45S, to bardzo mocna latarka outdoor na baterie, świecąca z mocą 1000 lumenów. Zasilana 4 bateriami AAA, jest doskonałym wyborem na kemping ze względu na swoją kompaktowość i wytrzymałość. Obudowa ze stali nierdzewnej i wodoodpornośc na poziomie IPX8, która pozwala na zanurzenie do 2 metrów, sprawia, że ta latarka kempingowa jest praktycznie niezniszczalna w warunkach biwakowych. Nitecore EA45S oprócz 5 trybów natężenia światła, posiada również 3 tryby awaryjne (SOS, strobe oraz lokalizator). Zasięg światła wynosi 402m, a dopuszczalna wysokość upadku to 2m.

Wśród przedstawionych propozycji oświetlenia na biwaku na pewno znajdziemy coś dla siebie. Decydując się na jego zakup pamiętajmy o zastanowieniu się nad przeznaczeniem takiego oświetlenia. Wybierając latarkę i lampę kempingową kierujemy się wskazówkami zawartymi w powyższym artykule. Dzięki nim zaopatrzymy się w odpowiednie źródło światła na biwaku, które posłuży nam na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here