czy kupić dziecku pchacz?

Pchacze to zabawki na kółkach, które są popychane przez maluchy przed sobą. Dzięki nim łatwiej jest poruszać się dziecku. W ten sposób maluch czuje się pewniej i stawia swoje pierwsze kroki. Podczas korzystania z pchacza dziecko jest motywowane do samodzielnego chodzenia. Z takiego urządzenia korzystają maluchy od 6 miesiąca życia nawet do 3 roku życia.

Rodzaje pchaczy dla dzieci

Obecnie w sklepach wybór pchaczy dla niemowląt jest ogromny. Dzięki temu możemy dopasować odpowiedni, tak by pasował do zainteresowań dziecka. Najpopularniejsze są pchacze plastikowe, drewniane i jeździki.

Pchacze plastikowe, zaliczane są do urządzeń wielofunkcyjnych, które posiadają dodatkowe funkcje i dają możliwość różnorodnej zabawy. Dzięki temu wspomagają rozwój malucha, przeznaczone są dla dzieci od 9 do 18 miesiąca życia. Po tym okresie maluch wyrasta z pchacza, już mu nie jest potrzebny.

Pchacze dla niemowląt

Pchacze drewniane, wyróżniają się swoim minimalistycznym i eko wyglądem. Zazwyczaj ich zadaniem jest przewożenie zabawek. Dzięki temu, że są wykonane z drewna, a jest to materiał solidny i trwały, mogą wystarczyć dziecku na długie lata. Gdy dziecko podrośnie świetnie sprawdzają się jako pojemnik do przechowywania zabawek.

Jeździki, różnią się od pchaczy tym, że posiadają siedzisko. Z jeździka można korzystać na dwa sposoby, pierwsza forma zabawy to pchanie jeździka, druga to siedzenie na nim i odpychanie się nóżkami od podłogi. Jest to zabawka, która będzie towarzyszyć dziecku przez dłuższy czas.

Jak wybrać pchacz dla dziecka?

Podczas zakupu, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, są to:

  • waga pchacza, bardzo ważne jest żeby wybrany pchacz nie był zbyt ciężki, ponieważ wtedy maluch nie jest w stanie sobie z nim nie poradzić. Z drugiej strony nie może być również za lekki, ponieważ będzie za mało stabilny.
  • materiał, z którego jest wykonany pchacz powinien być solidny i wytrzymały. Wyróżniamy pchacze plastikowe i drewniane. Plastikowe pchacze są dostępne w wielu wariantach, z kolei oferta pchaczy drewnianych nie jest tak bogata. Najważniejsze, żeby materiał nie zagrażał dziecku.
  • bezpieczeństwo pchacza – zazwyczaj są one używane przez dzieci około 12 miesiąca życia, dlatego bardzo ważne, żeby wybrany pchacz był pozbawiony ostrych i małych elementów, które stanowią niebezpieczeństwo dla dziecka. Równie ważne są wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty.

Przeczytaj też: http://www.goforchange.pl/pamiatki-na-slub-chrzest-i-komunie-co-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here