Riwiera Turecka to kierunek już od wielu lat uwielbiany przez polskich turystów. Nic dziwnego, skoro można wypocząć w doskonałych hotelach z opcją all inclusive, natomiast atrakcji dla każdego jest naprawdę sporo. A wszystko w kuszących cenach. Warto zatem zastanowić się nad wyborem odpowiedniego kurortu i ruszać w drogę! Wakacje 2021 w Turcji to dobry pomysł.

Najsłynniejszy kurort, czyli Alanya

To przede wszystkim kilometry plaż z czystym, złocistym piaskiem oraz krystaliczna woda.  Alanya słynie nie tylko z doskonałych warunków do plażowania, ale również pięknych widoków i zabytków. Warto zwiedzić twierdzę Alanya Kalesi, znajdującą się w porcie Czerwoną Wieżę czy dobrze zachowany rzymski amfiteatr w Aspendos. Na tych, którzy szukają słynnych tureckich dywanów, pachnących przypraw albo pięknych wyrobów ceramicznych czekają targowiska. A na spragnionych zabawy liczne kluby i dyskoteki, także te zlokalizowane pod gołym niebem na plaży.

Pięknie położona Antalya

Antalya

To w zasadzie metropolia licząca ponad milion mieszkańców. Przyciąga wielu Polaków, ponieważ właśnie w Antalyi lądują czartery z naszego kraju. Dlatego szybko można się znaleźć w jednym z ekskluzywnych hoteli z opcją all inclusive i zacząć wymarzone wakacje 2021. Miasto leży u stóp gór Taurus, więc widoki wokół naprawdę robią wrażenie. Nie można też narzekać na plaże – rozległe i piaszczyste z wieloma udogodnieniami dla turystów. Dla miłośników zwiedzania warto polecić historyczną cześć miasta, czyli Kaleici. Już z daleka wzrok przyciąga piękny minaret Yivli. Wiele osób kuszą także urocze wodospady Duden, a dzieci będą zachwycone aquaparkiem Dedemann Antalya. Oczywiście jest też bogata oferta dla osób spragnionych zakupów lub rozrywki.

Kemer – spokojniej, ale interesująco

Kemer

Jeżeli ktoś nie przepada za dużym miastem, to 20-tysięczne Kemer wydaje się idealnym wyborem. Nie ma takich tłumów, a i tak życie tętni od rana do wieczora. Kemer słynie przede wszystkim ze wspaniałych 5-gwiazdkowych obiektów oraz licznych sklepów z lokalnymi wyrobami ze skóry, bawełny i ceramiki. Poza tym to doskonała baza wypadowa do ruin antycznych miast Phaselis i Olimpos, a także w pobliskie góry. Mniej tu piaszczystych plaż, ponieważ przeważają kamieniste, ale i tak jest naprawdę pięknie.

Belek dla miłośników golfa i kameralnych klimatów

Belek

Jeżeli ktoś szuka nie tylko rozległych plaż ze złocistym piaskiem, ale także innych atrakcji, to ciekawym wyborem okazuje się Belek. Oczywiście plaż czy luksusowych hoteli tu nie brakuje, ale największym wabikiem okazują się liczne pola golfowe. Można też skorzystać z zabiegów spa, ponieważ w Belek znajdują się źródła wody bogatej w minerały. Nie brakuje restauracji, barów, dyskotek i targowisk. To dobre miejsce także dla rodzin z dziećmi ze względu na łagodne zejście do wody.

Side, czyli kurort idealny

Baza noclegowa zachwyca, imprezy trwają do białego rana, woda jest krystalicznie czysta i nadająca się do uprawiania sportów wodnych, a plaże szerokie i piaszczyste – właśnie dlatego do Side zjeżdżają tłumy turystów. A gdy jeszcze dodać, że w tym mieście można dobrze zjeść i zwiedzić świątynię Apolla, ruiny starożytnego amfiteatru i agorę, to nic dziwnego, że wielu Side uważa za kurort idealny.

Side

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here