Ubezpieczenie turystyczne

Obecnie podróżowanie staje się coraz popularniejsze. Nie jest to zaskoczenie. Wzrasta liczba lotnisk, linii lotniczych, hoteli, przepływ ludzi między krajami staje się coraz łatwiejszy. My także coraz częściej decydujemy się na wakacje poza granicami kraju zamiast wewnątrz ojczyzny. Niestety, zaledwie niewielka część z nas ma świadomość tego jak wysokie są koszty leczenia w innych krajach w wypadku, gdyby stało się coś nieszczęśliwego. Potrafią to być tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy dolarów, a nie złotówek. W takim wypadku polisa turystyczna to nie tylko świetny pomysł, ale też dodatkowy czynnik, który pozwoli nam się odstresować podczas urlopu. Jednakże, tutaj pojawia się pytanie, które może spędzać czas z powiek z wielu osobom – jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Postaram się odpowiedzieć na to pytania, w najdokładniejszy, ale jednocześnie przejrzysty sposób.

Wszystko, bowiem zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy, dokąd jedziemy oraz jakie mamy oczekiwania wobec samego ubezpieczenia?

Po pierwsze – w zależności od tego, dokąd jedziemy ceny polisy będą się różnić. Jasne jest, że na Słowacji koszt naszego ubezpieczenia będzie znacznie niższy niż w Australii, czy Stanach Zjednoczonych, nie tylko ze względu na odległość od Polski, ale także średnią cenę usług medycznych, czy zarobków w tych krajach. Po drugie – musimy ustalić, jakie mamy oczekiwania. Polisy turystyczne można w zależności od własnych upodobań dowolnie modyfikować. Możemy wybierać spośród ubezpieczenia medycznego, ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, ale także możemy się ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej, zabezpieczyć nasz bagaż przed kradzieżą, czy nawet ubezpieczyć się w razie sytuacji, gdyby nasz lot miał się spóźnić. Dla każdego z tych ubezpieczeń możemy także wybrać właściwą kwotę, na którą chcemy się ubezpieczyć – w wypadku ubezpieczenia OC – czy ma to być 10, 20, czy może nawet 100 tysięcy złotych.

Ostatnim aspektem, na którym musimy się skupić jest budżet. Wraz ze wzrostem kwot ubezpieczenia różnić się będzie kwota, którą musimy za nie zapłacić. Bardzo łatwo możemy to sprawdzić na stronach ubezpieczalni. Przykładowo na stronie www.nn.pl/dla-ciebie/turystyka-i-hobby.html mamy możliwość podejrzenia cennika i sprawdzenia cen ubezpieczeń turystycznych.
Podsumowując – wraz ze wzrostem popularności podróży rośnie też popularność ubezpieczeń turystycznych, które możemy dostosowywać w zależności od tego gdzie jedziemy na wakacje, jakiej ochrony nam trzeba i ile możemy na nią poświęcić pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here