Wiele osób marzy o urlopie spędzonym w pięknej Bułgarii. Ten kierunek staje się coraz bardziej popularny. Bułgaria jest bardzo atrakcyjnym miejscem do spędzenia wakacji. Turyści mają bardzo wiele atrakcji do zobaczenia, wspaniała jest także pogoda. Co jednak wybrać? Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski? Spróbujemy pomóc wam podjąć tę decyzję.

Wybrać Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy lubi co innego. Spróbujemy jednak scharakteryzować oba miejsca, aby wybór był prostszy.

Czy warto wybrać Złote Piaski? Jakie są mocne strony kurortu?

Przede wszystkim Złote Piaski są najstarszym kurortem Bułgarii. Kurort posiada wspaniałą plażę, która oddzielona jest od lądu lasami, dzięki czemu turyści mogą schronić się przed upałem. Warto jednak pamiętać, że obecność lasu oznacza krótszy czas padania promieni słonecznych na plażę. Z tego względu Złote piaski mogą być lepszym wyborem dla osób, które nie przepadają za upałami.

W kurorcie tym mamy duży dostęp do wszelkich dyskotek, restauracji i klubów nocnych, które otwarte są do samego rana. Złote Piaski są idealnym wyborem dla turystów lubiących intensywnie imprezować. W ostatnich latach jednak popularność Piasków trochę spadła i za bardziej modny uchodzi Słoneczny Brzeg.

A co przemawia za wyborem Słonecznego Brzegu?

Kurort Słoneczny Brzeg charakteryzuje się odsłoniętymi, pięknymi, szerokimi plażami. Zieleni jest mniej, a słońce pada na plaże zdecydowanie dłużej niż w przypadku Złotych Piasków. Sprawia to, że Brzeg jest idealny dla osób lubiących się opalać. Ponadto, Słoneczny Brzeg jest młodszy niż wcześniej omawiany kurort, co oznacza że jest bardziej nowoczesny. Większość hoteli jest świeżo wybudowana i ma bardzo wysoki standard. Kurort jest bardzo popularny w ostatnich latach, a szczególnie chętnie wybierany jest przez Niemców i Holendrów. Niestety, jest droższy i panuje w nim większy tłok niż w Piaskach.

Słoneczny Brzeg ma połączenie linią brzegową z pięknym starym miastem – Nesseberem. Miasto szczyci się średniowieczną zabudową, co zachwyci osoby lubiące zwiedzanie. Poza tym, w tym regionie wybudowano dwa świetnie wyposażone parki wodne.

Z kurortu ruszają wycieczki między innymi do Istambułu, ale nie tylko. Organizowane są wyprawy jedno oraz dwudniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here