Wakacje i wczasy w Jarosławcu

Wśród najpopularniejszych pod względem turystycznym miejscowości nadmorskich nie może zabraknąć Jarosławca. Jest to wprawdzie wieś, ale jej niewątpliwy urok oraz czekające na odwiedzających atrakcje zachęcają do spędzenia tu chociażby kilku dni. Można przyjechać na wczasy z rodziną lub też zawędrować do Jarosławca przypadkiem i zatrzymać się na dłużej.

Położenie Jarosławca

Zlokalizowany nad Morzem Bałtyckim Jarosławiec mieści się na terenie przylądka noszącego tę samą nazwę. Jest to także obszar wchodzący w skład Wybrzeża Słowińskiego. Pobliskie miejscowości to Darłowo, Koszalin, Wicko Morskie. Przez wieś przepływa Głównica. Od pierwszych lat istnienia, Jarosławiec był osadą skoncentrowaną na rybołówstwie. Obecnie połowy wciąż się odbywają, a drugim ważnym aspektem rozwoju Jarosławca jest turystyka.

Walory Jarosławca

Świeże powietrze i piękne widoki to ważna zaleta, ale nie jedyna, jaką można powiązać z Jarosławcem. Wokół wsi rosną lasy, malownicze otoczenie może stać się więc świetną motywacją do spacerów. Z uwagi na rozbudowany drzewostan, w okolicy spotkać można rzadkie gatunki fauny i flory, wśród których jest m.in. będący pod ochroną mikołajek nadmorski. Jarosławiec posiada piękne plaże, do tego zadbane i w odpowiedni sposób zabezpieczone. Widoczne jest, że wieś nastawiona jest na rekreację i turystykę, gdyż władze regionu dbają o wiele aspektów z tym związanych.

Lokalne atrakcje

Pod względem turystycznym i rekreacyjnym w Jarosławcu na pewno będzie co robić. Spora część osób odwiedzających miejscowość swoje pierwsze kroki kieruje na plażę, nad morze – i jest to całkowicie uzasadnione. Plaże są nie tylko piękne, ale też czyste i bezpieczne. Jeszcze jakiś czas temu duża część nadmorskiego pasa była niezbyt zadbana, na niektórych obszarach przeważały kamienie, nie dało się więc tam wypoczywać. Po modyfikacjach oddane dla turystów części plaży mają zabezpieczenia w postaci m.in. ostróg palowych, są też bardziej piaszczyste, przez co ruch na nich znacznie się zwiększył. Miłośnicy kąpieli będą zadowoleni z możliwości wypoczynku na dwóch dostępnych kąpieliskach: wschodnim i zachodnim.

Bezpośrednia okolica plaży jest atrakcyjna wizualnie. Jej urodę podziwiać można podczas spacerów, ale istnieje też inna opcja – przejażdżka łodzią, która wyrusza z malowniczej przystani. Osobom obecnym w Jarosławcu rzuci się z pewnością w oczy wysmukły kształt latarni morskiej, która jest w pełni funkcjonalna i przy okazji stanowi cenny zabytek – została zbudowana w 1829, a później wyremontowana i nieco unowocześniona.

Bardzo ciekawą atrakcją, nie do pominięcia w przypadku odwiedzin nad morzem, jest Muzeum Bursztynu. Nawet spędzając krótkie wczasy warto znaleźć chwilę na obejrzenie zgromadzonych tutaj eksponatów. Placówka prezentuje historię związaną z bursztynem bałtyckim w formie scenografii.

W centrum Jarosławca wart odwiedzenia jest nowoczesny aquapark. Atrakcja cieszy się dużą popularnością wśród osób w różnym wieku, warto tam zajrzeć szczególnie w przypadku wakacji spędzanych z dziećmi.

Baza noclegowa

Żadne udane wakacje nie będą w pełni udane bez noclegu. Baza noclegów w Jarosławcu jest bardzo szeroka. Znalezienie wygodnych pokoi nie powinno stanowić żadnego problemu, zwłaszcza że propozycji dla turystów jest ponad dwieście. Przeważają domki do wynajęcia, co tylko podkreśla letniskowy charakter miejscowości. Wynająć można też pokoje gościnne u prywatnych gospodarzy, kwatery, jak również zanocować w jednym z kilku pensjonatów.

Podsumowanie

Z uwagi na Muzeum Bursztynu (i nie tylko) Jarosławiec po prostu trzeba odwiedzić. Noclegi w komfortowych warunkach uprzyjemnią dłuższy i krótszy pobyt w tej miejscowości. Aktualne oferty noclegów łatwo znaleźć, korzystając z danych dostępnych na stronie internetowej Przymorzu.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here