Wiele osób, które zdecydowały się na wyjazd zagraniczny zastanawia się czy skorzystać z oferty last minute czy wybrać przedsprzedaż. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, niektóre wycieczki lepiej zarezerwować wcześniej, inne niekoniecznie. W każdym jednak przypadku warto zapoznać się z ofertami kilku różnych biur podróży, aby wybrać najbardziej korzystną dla nas opcję.

Czy lepiej wykupić wycieczkę za granicą w przedsprzedaży, czy poczekać na ofertę last minute?

Na pewno większość turystów zastanawia się nad tym, w jakim okresie najlepiej wykupić wycieczkę zagraniczną. Niestety odpowiedź nie jest prosta – sytuacja na rynku zmieniła się i nie można jednoznacznie wskazać najbardziej korzystnego okresu. Jeszcze kilka lat temu było wiadome, że najtaniej można podróżować w okresie lipiec-sierpień oraz w okolicach sylwestra. Obecnie jest zupełnie inaczej, dlatego że biura podróży przestały czarterować całe samoloty, tylko poszczególne miejsca. Nie ma już ryzyka, że będzie trzeba na gwałt szukać klientów, aby nie być stratnym. Takie podejście ma dobre strony – w ostatnich latach żadne z biur nie zbankrutowało, a wręcz większość z nich odnotowuje znaczące zyski. Niestety, turysta nie może być pewnym, w jakim okresie ofert będzie najwięcej.

Warto rezerwować wcześniej wycieczki letnie

Oferty wycieczek zagranicznych w okresie wakacyjnym zazwyczaj są bardzo atrakcyjne, a organizatorzy oferują wiele bonusów i zniżek. Już w sierpniu możemy liczyć na duże zniżki (do 40%) na wyjazdy autokarowe. Tak naprawdę niemal przez cały rok warto śledzić oferty biur podróży, ponieważ na korzystną ofertę można trafić niemal zawsze.

Rezerwacja z wyprzedzeniem na wyjazd zimowy

Jeśli ktoś chce podróżować zimą i marzy o wyjeździe w kierunku egzotycznym (np. Dominikana, Tajlandia, Kenia czy Wyspy Zielonego Przylądka), najlepiej zarezerwować wycieczkę w maju lub czerwcu. W tym okresie organizatorzy wprowadzają swoje nowe oferty zimowe. W tych miesiącach warto rozejrzeć się również za interesującymi nas opcjami, jeśli chcemy wyjechać na ferie zimowe lub na sylwestra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here