Beztroskie podróżowanie kamperem

Bez względu na to, czy przylatujesz na wakacje, czy w delegację, wynajem samochodu na lotnisku to dziś oczywiste rozwiązanie. Łatwy dostęp do pojazdów, minimum formalności i dobre stawki sprawiły, że oferta wypożyczalni w portach lotniczych cieszy się ogromną popularnością. Pytanie jednak, jak wybrać najlepszego wypożyczającego? Oto kilka wskazówek!

Na początek najważniejsze: najlepiej będzie, jeśli wynajem auta na lotnisku zaplanujesz z wyprzedzeniem. Dlaczego? Ponieważ to da Ci szansę porównać oferty wszystkich dostępnych usługodawców oraz dopełnić niezbędnych formalności jeszcze przed przyjazdem. W efekcie zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas. Jak jednak wybrać najlepszą ofertę? Oto kilka elementów, które trzeba uwzględnić.

Koszt wynajmu

Cena, jaką zapłacisz za dobę wynajmu auta na lotnisku, jest uzależniona nie tylko od stawek obowiązujących w konkretnej firmie. Musisz pamiętać, że na koszt składają się przede wszystkim klasa i wartość rynkowa wynajmowanego pojazdy, a także dodatkowe usługi, np. rozszerzenie pakietu ubezpieczeniowego, dostęp do fotelika samochodowego czy koszty mycia samochodu, jeżeli odstawisz go do wypożyczalni z brudną karoserią.

Jednak kiedy będziesz porównywać oferty, możesz poprosić kilku wypożyczających o informację o stawkach odnoszących się do jednego, konkretnego pojazdu, np. 5-drzwiowego Opla Corsy. To pozwoli Ci wybrać najtańszego partnera.

Wiek i stan pojazdów

Wybierz taką wypożyczalnię, która oferuje wyłącznie nowe pojazdy – np. takie, które mają maksymalnie do 24 miesięcy. Dlaczego to ważne? Ponieważ wypożyczane auta są intensywnie eksploatowane, w związku z czym starzeją się relatywnie szybciej. Jeśli jednak flota jest nowa, a auta podlegają jeszcze ochronie gwarancyjnej, możesz mieć pewność, że nie zawiodą na trasie.

Wybór aut

Im szerszy, tym lepiej. W każdej kategorii pojazdów powinno na Ciebie czekać przynajmniej kilka modeli – tak, abyś mógł wybrać ten, który zapewni Ci komfort prowadzenia. Być może jesteś przywiązany do jednej, konkretnej marki?

Brak opłat początkowych

Wiele wypożyczalni pojazdów pobiera depozyt jako zabezpieczenie podczas zawierania umowy wynajmu pojazdu. Są jednak takie, w których nie ma to miejsca. – Jeżeli łączna kwota wynajmu opiewa na kwotę powyżej 500 zł, nie widzimy potrzeby pobierania depozytu – wyjaśnia pracownik sieci wypożyczalni Target Auto, które są obecne na największych lotniskach w Polsce, m.in. takich jak lotnisko Chopina, lotnisko Modlin czy lotnisko w Rzeszowie.

Dodatkowe wyposażenie w standardzie

Jeśli przylatujesz wraz z rodziną, będziesz potrzebować m.in. fotelika samochodowego. Upewnij się, że wypożyczalnia, z którą chcesz podjąć współpracę, zapewnia dostęp do tego akcesorium w wielu wymiarach. Pamiętaj: jeśli zarezerwujesz pojazd z wyprzedzeniem, fotelik będzie już czekał w aucie, które wybrałeś.

Wygoda zapłaty

Nie chcesz płacić gotówką? Upewnij się, że wypożyczalnia, którą wybrałeś, umożliwia płatność dowolną kartą – także taką, która została wydana przez bank spoza Polski. To ułatwi Ci dopełnienie transakcji, jeśli np. pracujesz zarobkowo poza granicami kraju.

Na koniec możesz też sprawdzić opinie o wypożyczalniach i upewnić się, że ta, z którą planujesz podjąć współpracę, cieszy się dobrą renomą. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here