wyspa Gozo

Jeśli kochasz podróże i szukasz nowych, wspaniałych miejsc do odwiedzenia – odkryj wyspę Gozo.

Blisko Malty…

Wyspa Gozo leży blisko Malty i mieszka na niej ok. 30 tys. osób. Jej powierzchnia wynosi 67 km2 i jest idealnym wyborem na wakacje dla osób, które lubią małe, ale urokliwe wyspy.

Wyspę wyróżnia spokój i sielski klimat, kojarzący się niemal z pobytem na wsi w okresie dzieciństwa. Na wyspie wielu mieszkańców utrzymuje się z rolnictwa, co podkreśla taki charakter wyspy.

Jeśli nie mamy dużo czasu – warto zwiedzić wyspę Gongo w jeden dzień. Oto plan wycieczki.

Wycieczka w 1 dzień – poznaj wyspę Gonzo!

Jeśli czas na ogranicza, a, mimo to, chcielibyśmy zwiedzić wyspę – wówczas warto zaplanować podróż, zaczynając od dojazdu lokalnym autobusem z miejscowości Mellieha do Ic-Cirkewwa.

W Ic-Cirkewwa jest port, gdzie też można przepłynąć promem bezpośrednio na wyspę, a czas przeprawy jest krótki – około 20 minut. Warto wcześniej sprawdzić godzinę promu, by tym lepiej zaplanować czas i nie czekać długo. Promy odpływają jednak często, średnio co ok. pół godziny.

W trakcie oczekiwania na przepływ promem można skusić się na lokalne smakołyki lub np.w wypić kinnie – napój maltański.

Wycieczka po Gonzo

Na wycieczkę po wyspie można zdecydować się np. wybierając autobus, który obwozi turystów. Jest to dość popularna metoda na to, by poznać piękną okolicę już w jeden dzień, jednocześnie nie obawiając się, że cokolwiek z atrakcji turystycznych nam umknie.

Bilet na objazd autobusem nie jest drogi i kosztuje 20 auro dla osób dorosłych i 15 dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat. Dla młodszych przejazd jest darmowy.

Zwiedzanie autobusem

Autobus obwozi turystów po najpiękniejszych miejscach na wyspie. Można w niektórych miejscach zatrzymać się na dłużej, chcąc dodatkowo podziwiać atrakcje turystyczne. Z miejsc, jakie warto zobaczyć poleca się:

– Mgarr – główny port Gozo, do którego wpływają promy;
– Ramla Bay – piaszczystą i niezwykle urokliwą plażę;
– Marsalforn Bay – stary port rybaków;
– Ta’ Dbiegi Crafts Village – wioskę, gdzie wykonuje się rzemiosło;
– Xewkija Square – najstarsza wieś na wyspie.

Osoby, które zwiedziły wyspę Gonzo wskazują, że można w jeden dzień poznać jej urokliwe zakamarki, ale trzeba dokładnie zorganizować czas i przemyśleć plan wycieczki. Nie da się zobaczyć wszystkiego, ale wiele urokliwych miejsc z powodzeniem zapadnie w pamięć na długo. Jeśli czas pozwala warto też zdobyć Cytadelę – przodującą w panoramie stolicy Gonzo z dużą liczbą muzeów i katedr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here