Podkrakowskie lotnisko w Balicach posiada własne parkingi, ale nie tylko one oferują miejsca postojowe dla podróżujących. Gdzie najtaniej możemy zaparkować przy lotnisku Kraków – Balice?

Z lotniska w Balicach każdego dnia korzystają tysiące podróżujących. Część z nich do portu lotniczego dojeżdża również własnymi samochodami. Lotnisko Kraków – Balice posiada własne, oficjalne parkingi, ale możemy korzystać także z tych nieoficjalnych, które znajdują się nieco dalej od terminala. Podpowiadamy, gdzie warto zaparkować, aby nie narazić się na bardzo wysoki wydatek.

Lotnisko Kraków – Balice dysponuje dwoma rodzajami parkingów – krótkoterminowym oraz długoterminowym. Parking krótkoterminowy Kiss & Fly pozwala na darmowe parkowanie przez pierwsze 10 minut. Dzięki temu, że jest położony w pobliżu terminala, jest najlepszym miejscem, aby odebrać kogoś z podróży albo odwieźć przed jej rozpoczęciem. Niestety, za każde kolejne rozpoczęte 10 minut musimy zapłacić aż 10 złotych.

Do dyspozycji są także trzy parkingi długoterminowe – jeden parking wielopoziomowy oraz dwa terenowe, które również położone są blisko terminala. Możemy zostawić na nich auto zarówno na godzinę, jak i na tydzień. Każda godzina parkowania to koszt 9-10 złotych, natomiast pierwsza doba, liczona po 6 godzinach, to 54-60 złotych.

Nie musimy jednak płacić tak dużo za postój przy lotnisku. Lepszym rozwiązaniem będzie nieoficjalny parking przy lotnisku w Krakowie – w okolicy portu znajduje się wiele miejsc postojowych, które są kilkukrotnie tańsze. Zapłacimy wtedy tylko 2-4 złote za godzinę oraz 6-20 złotych za jeden dzień, dlatego to o wiele tańsza oferta niż na oficjalnym parkingu lotniska Kraków – Balice. Więcej szczegółów na http://interparkingbalice.pl/

Nieoficjalne parkingi również są strzeżone i mają liczne udogodnienia dla podróżujących – można skorzystać z bezpłatnych transferów, naładować akumulator, napompować koła, wypożyczyć plandekę zabezpieczającą czy fotelik dla dziecka. Zatem jeśli chcemy parkować przy lotnisku Kraków – Balice jeszcze taniej, warto wybrać albo strefę Kiss & Fly dla parkowania krótkoterminowego, albo sprawdzić oferty na nieoficjalnych parkingach położonych przy porcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here