Jeśli jesteś studentem i szukasz pracy na wakacje, która da ci możliwość zarobku i jednoczesnego podróżowania, to warto zastanowić się nad możliwością podjęcia pracy jako opiekun seniorów. To świetna okazja dla osób, które znają niemiecki lub angielski i chcą zarobić oraz pozwiedzać.

Wielu studentów podczas długich wakacji akademickich chce nie tylko odpocząć od nauki, ale także podreperować swój budżet. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest podjęcie pracy sezonowej, np.  jako opiekun osób starszych. Ważne jest nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale także inne korzyści, takie jak możliwość zwiedzania, poznawania miejscowych obyczajów i szlifowanie języka.

Praca dla studentów w charakterze opiekuna seniorów

Wiele firm pośredniczących w wyjazdach do Niemiec i Anglii w charakterze opiekuna seniorów poszukuje studentów ze znajomością języka i doświadczeniem z zakresu opieki do podjęcia pracy w wakacje. Wyjazdy takie trwają 1, 2 albo 3 miesiące w zależności od tego na ile dana osoba chce wyjechać. Wymagane są oczywiście znajomość języka niemieckiego lub angielskiego oraz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Liczą się także cechy niezbędne, takie jak: cierpliwość, umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów oraz sumienność.

Najpierw sprawdza się znajomość języka i doświadczenie kandydatów, a potem organizuje szkolenia i kursy przygotowujące do tego rodzaju pracy na wakacje. Zatem nawet osoby z niewielkim doświadczeniem mogą zostać profesjonalnymi opiekunami.

Studenci, którzy zdecydują się na wyjazd do Niemiec lub Anglii w charakterze opiekuna seniorów mają zapewniony transport w obie strony, zakwaterowanie (w domu seniora) oraz stały kontakt z opiekunem kontraktu. Przed wyjazdem podpisywana jest umowa określająca zakres obowiązków, prawa i warunki pracy oraz czas jej trwania, który jest uzależniony od dostępności i  innych planów wakacyjnych.

Atrakcyjne wynagrodzenie to nie wszystko

Tym, co najbardziej skłania studentów do podjęcia wakacyjnej pracy jest oczywiście wynagrodzenie. W przypadku wyjazdu do pracy w Niemczech czy pracy w Anglii w charakterze opiekuna wynagrodzenie jest bardzo atrakcyjne. Jednak nie jest to jedyny powód podjęcia decyzji o wyjeździe. Tego typu praca na wakacje oferuje wiele korzyści, takich jak np. możliwość szlifowania języka, poznania miejscowej kultury i obyczajów oraz zwiedzania.

Język szlifuje się dzięki codziennemu z nim kontaktowi. Poznaje się miejscowe obyczaje dzięki mieszkaniu z podopiecznym i jego rodziną. A przy okazji można zwiedzić miasto, w którym się mieszka oraz bliższe i dalsze okolice.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here