Wakacyjny wyjazd jest dla rodziców sporym wydatkiem, dlatego wiele dzieci spędza wakacje w domu. Jeśli jednak rodzice odłożą pieniądze ze zwrotu podatku, mogą zabrać dzieci na wakacje w kraju. Wystarczy niewielka kwota, by niedrogo odpocząć nad jeziorem czy nad morzem i zapewnić całej rodzinie możliwość oderwania się od codziennych trosk.

Tanie wakacje w Polsce

Rozliczenie pit 2017 oznacza dla większości rodziców możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej. Dzięki niej na początku wakacji można powiększyć domowy budżet o co najmniej 1112,04 złotych. Jeżeli w rodzinie wychowuje się więcej niż jedno dziecko, zwrot podatku jest jeszcze wyższy. Otrzymana kwota jest wystarczająca, by wyjechać z dzieckiem na tygodniowe wakacje pod namiot lub do niedrogiej nadmorskiej kwatery.

Przykładowo, czteroosobowa rodzina z dwójką dzieci otrzymuje kwotę 2224,08 zł, jeżeli rozliczy pity 2017 i skorzysta z ulgi prorodzinnej. Za tę sumę można zabrać dzieci na tydzień na kamping do ośrodka nad jeziorem. Niedrogie lokalizacje znajdują się przede wszystkim na pojezierzu wielkopolskim. Rodzinom poleca się miejscowości takie jak Skorzęcin, Sława czy Antonin, gdzie czekają na nie campingi z polami namiotowymi, miejscami na kampery oraz domki letniskowe. Koszt najtańszego noclegu zaczyna się tam od kilkunastu złotych za dobę od jednej osoby. Dodatkowo otrzymuje się darmowy dostęp do wspólnej kuchni, a jeżeli woli się jadać w barach i na stołówkach – możliwość kupienia taniego obiadu.

W pobliżu campingów lub na ich terenie znajdują się jeziora, w których można się kąpać w wydzielonych, strzeżonych kąpieliskach. Dodatkowo na przyjezdnych czekają wypożyczalnie sprzętu wodnego, na przykład rowerów i kajaków. Jeżeli chce się pozwiedzać okolicę, rodziny mogą wybrać się na wycieczkę między innymi na zamek w Kórniku lub na Mysią Wieżę.

Jak uzyskać zwrot podatku przed wakacjami?

Aby mieć pewność, że otrzyma się zwrot podatku jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, warto skorzystać z programu takiego jak pitax.pl/pity-2017. Dzięki niemu można rozliczyć szybko i prosto pit 2017 online i uzyskać zwrot podatku z tytułu ulgi prorodzinnej nawet po 14 dniach od złożenia deklaracji podatkowej. Co ważne, program do pit zmniejsza ryzyko popełnienia błędu podczas wypełniania zeznania. Jeżeli urząd skarbowy wymaga korekty pit, termin zwrotu podatku przesuwa się w czasie. Warto zatem skorzystać z programu, by mieć pewność, że dokonało się rozliczenia z fiskusem w prawidłowy sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here