Machu Picchu to jeden z obiektów na nowej, uaktualnionej w 2017 roku liście siedmiu największych cudów świata. I nic dziwnego- ruiny stolicy dawnego Imperium Inków od lat zachwycają bowiem nie tylko miłośników dawnych cywilizacji, ale także na przykład pasjonatów sztuki oraz zapalonych obieżyświatów. Być może dlatego coraz więcej osób decyduje się na samotną podróż do niezwykłej krainy wysokich gór, lam oraz wyjątkowych ruin. Jak zorganizować taką wycieczkę samodzielnie? Mamy na to kilka praktycznych i sprawdzonych patentów.

Po pierwsze- bilety

Bilety na samolot do Ameryki Południowej to kluczowa kwestia podczas planowania swojej wymarzonej podróży. Niestety, ceny za przelot samolotem w tak dalekie zakątki świata nie należą do najniższych. Nie oznacza to jednak, że nie można trafić na korzystną promocję. Najlepszym sposobem będzie stałe monitorowanie cen biletów. Co najważniejsze- warto śledzić sytuację już kilka miesięcy przed planowaną podróżą, a co najmniej dwa miesiące przed wylotem mieć już wykupione miejsce w samolocie.

W kwestii transportu należy również odpowiednio zaplanować swoją drogę z lotniska do Machu Picchu. Jak podają doświadczeni podróżnicy, którzy nie raz zwiedzali to miejsce, ceny za dojazd na górę także mogą przyprawiać o zawrót głowy, jednak, jak zapewniają, widoki podczas jazdy pociągiem są warte każdego grosza.

Po drugie- dokładnie zaplanuj wycieczkę

Tak, nawet wycieczkę na Machu Picchu należy szczegółowo zorganizować- po to, aby już na miejscu móc wykorzystać każdą minutę. Warto poczytać o tym, jak można dostać się na górę, co na niej zobaczyć, a także porady dotyczące tego, co zjeść. Z pomocą przychodzą tu liczne notki na blogach poświęconych podróżowaniu, na których wieloletni podróżnicy i miłośnicy dawnych cywilizacji dają praktyczne rady odnośnie do planowania swojej wyjątkowej wycieczki. Jeśli będziemy bowiem świadomi tego, czego koniecznie nie możemy nie zobaczyć, a co możemy sobie odpuścić, z pewnością po powrocie nie będziemy czuć się zawiedzeni i rozczarowani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here