Pomysły na wakacje

Wakacje są ulubioną porą roku większości z nas. Nareszcie można odsapnąć od pracy i spędzić mnóstwo czasu z najbliższymi, nie martwiąc się goniącymi terminami, wymagającymi klientami i telefonami od szefa. Ważne jest przy tym, aby zaplanować sobie urlop w sposób maksymalnie atrakcyjny, co niekoniecznie musi oznaczać spore wydatki. Na pewno warto też dać szansę Polsce, która ma nam wiele do zaoferowania pod względem czysto turystycznym. Szukasz pomysłów na wakacje? Nie wiesz, czy lepiej postawić na wybrzeże Bałtyku, Mazury, czy może jednak Tatry? Nasz poradnik pomoże Ci w podjęciu dobrej decyzji.

Wakacje nad morzem? Dużo zależy od pogody

Polskie wybrzeże Bałtyku bez dwóch zdań jest bardzo atrakcyjne i śmiało można je zaliczyć do grona najpiękniejszych w Europie. I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie… pogoda. Ta, jak wiadomo, nad morzem bywa wyjątkowo kapryśna. Można trafić zarówno na dwa tygodnie upałów i bezchmurnego nieba, jak i na ciągły deszcz i zimno. Czysta loteria.

Właśnie problematyczna pogoda jest powodem, dla którego wiele osób zraziło się do spędzania wakacji nad Bałtykiem, pomimo niewątpliwej urody rodzimego wybrzeża. W szczególnie trudnym położeniu są ci, którzy z uwagi na obowiązki służbowe muszą zaplanować sobie urlop z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – nie ma tutaj przecież możliwości przewidzenia aury, dlatego wybór terminu jest czystą ruletką.

Pomimo tego Bałtyk wciąż pozostaje najpopularniejszą destynacją urlopową w naszym kraju. Aż 38 proc. Polaków swoje pomysły na wakacje w 2021 roku ogranicza właśnie do nadmorskich miejscowości. I trudno się temu dziwić, ponieważ rodzime wybrzeże pod kilkoma względami może konkurować z innymi kierunkami, w tym zagranicznymi. Mamy na myśli m.in.:

  • przepiękne plaże,
  • nadal rozsądne ceny (choć to szybko się zmienia),
  • szeroki wybór obiektów noclegowych,
  • mnóstwo atrakcji dla rodzin,
  • niezły dojazd,
  • rozsądną odległość z większości regionów kraju.

Jeśli jednak szukasz czegoś innego, to rozważ pozostałe pomysły na wakacje w kraju, które omawiamy w dalszej części artykułu.

Mazury – nie tylko dla wodniaków!

Mazury jednoznacznie kojarzą się z żaglami. I choć rzeczywiście jest to wymarzony wakacyjny kierunek dla wodniaków, to uroki Mazur spokojnie docenią także osoby, które nigdy nie postawiły stopy na żaglówce czy łodzi motorowej.

Wakacje na Mazurach są doskonałą propozycją dla szukających bliskiego kontaktu z przyrodą. Do wyboru mamy mnóstwo małych miejscowości położonych tuż przy linii brzegowej jeziora, do których zagląda niewielu turystów. Szczególnie atrakcyjną opcją wydaje się być pobyt na kampingu lub nawet spanie pod namiotem na dziko.

Mazury to również raj dla wędkarzy i dla każdego, kto chce uciec z zatłoczonego miasta, zażyć spokoju i spędzić czas aktywnie. Znajdziemy tam wiele atrakcyjnych tras rowerowych i pieszych, a także miejsc godnych polecenia fanom zwiedzania – by wymienić tylko skansen w Olsztynku, drewnianą dzwonnicę przy kościele w Mańkach czy pobliski kanał Elbląski, będący jednym z najcenniejszych zabytków techniki w Europie.

Wady? Bez wątpienia trzeba tutaj wspomnieć o słynnych (czy raczej niesławnych) mazurskich komarach, a także o tłoku w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych, jak Mikołajki, Węgorzewo, Giżycko czy Mrągowo. Pogoda również potrafi zaskoczyć, dlatego trzeba na nią szczególnie uważać planując spędzanie wolnego czasu pod żaglami.

Pomysły na wakacje w Tatrach, czyli idealny wybór dla aktywnych

Tatry od lat konkurują o wakacyjny prymat z wybrzeżem Bałtyku. Co prawda mówimy tutaj o zupełnie różnych destynacjach urlopowych, ale można je ze sobą zestawić pod względem ilości atrakcji, jakie oferują. Tutaj na czoło wyścigu o turystę wysuwają się góry. Dlaczego?

Ponieważ urlop w Tatrach można sobie zorganizować na znacznie więcej sposobów niż nad morzem. Nie jesteśmy aż tak uzależnieni od pogody. Gdy panuje gorsza aura, to zawsze można się wybrać na spacer do jednej z tatrzańskich dolin lub zażyć kąpieli w wodzie termalnej.

W okolicach Zakopanego, dokładnie w Bukowinie Tatrzańskiej, znajduje się jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną pozyskiwaną z głębokości aż 2400 metrów – Termy Bukovina. Koniecznie zajrzyj na stronę obiektu i sprawdź imponującą listę atrakcji – https://www.termybukovina.pl .

Na pobyt warto się zatrzymać w czterogwiazdkowym Hotelu Bukovina, oferującym bezpośredni dostęp do term oraz rozbudowanej strefy SPA. To doskonały pomysł na wakacje zarówno dla dwojga, jak i całej rodziny.

Więcej argumentów przemawiających za tym, aby w tym roku wybrać się na wakacje w Tatry znajdziesz w tym artykule – https://www.termybukovina.pl/blog/pomysly-na-wakacje-w-polsce-w-tym-roku-wybierz-tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here