Gran Canaria ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Wyspa ta wyjątkowo sprzyja rozrywce i każdy kto lubi aktywne wakacje będzie zachwycony pobytem na niej.

I z rodziną i ze znajomymi

Wyspa oferuje wiele atrakcji każdemu – nie ważne jakie są nasze zainteresowania czy preferencje, bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Na Gran Canarii pełno jest parków rodzinnych, które zapewnią rozrywkę zarówno dzieciom jak i osobom starszym. Wyspa ma dość egzotyczny klimat sprzyjający roślinom i zwierzętom. Warto odwiedzić liczne ogrody zoologiczne i botaniczne, które obfitują w wiele ciekawych gatunków. Dzika przyroda zafascynuje młodszych i starszych uczestników wycieczki.

W Palmitos Park możemy oglądać specjalne pokazy sztuczek wykonywanych przez podopiecznych tego ogrodu zoologicznego. W parku poza okazami rzadkich gatunków zwierząt podziwiać można także wspaniałe orchidee i kaktusy. Wstęp do parku to koszt około 25 euro, chociaż dzieci mają zniżki. Zdecydowanie tańsze bilety dostaniemy rezerwując je z wyprzedzeniem online.

Innym parkiem wartym odwiedzenia na Gran Canarii jest Cocodrilo Park, w którym można podziwiać krokodyle. Poza gadami turyści mogą zobaczyć także małpy, które można nakarmić i pogłaskać. Wstęp na teren parku kosztuje tylko 10 euro, a do ogrodu dojechać można bezpłatnym autobusem.

Kolejnym parkiem, który można zwiedzić jest Camel Park, w którym możemy oglądać wielbłądy. Dodatkową atrakcją jest możliwość przejażdżki na tych przyjaznych zwierzakach. Poza wielbłądami na terenie parku żyją także osiołki.

Dla miłośników bardziej ekstremalnych wrażeń polecamy wypad do Sioux City, czyli wioski kowbojskiej. Cała sceneria nawiązuje do stylu życia na dzikim zachodzie. Na terenie parku organizowane są przejażdżki konne i zabawy tematyczne, a posiłek można zjeść w specjalnie stylizowanej restauracji. Podobnie jak w innych parkach tego rodzaju, również w Sioux City znajduje się mini zoo. Bilet wstępu do kompleksu kosztuje 20 euro, jednak dzieci mają duże zniżki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here