Dzięki temu, że bilety lotnicze tanieją coraz więcej osób decyduje się na dalekie podróże. Obecnie polecieć można nawet na drugi koniec świata nie wydając fortuny. Podpowiemy, jak trafić na dobrą ofertę.

Kiedy można kupić tanie bilety?

Loty są najtańsze wtedy, gdy rezerwujemy bilety z 3-4 miesięcznym wyprzedzeniem, jednak nie jest to regułą. Czasami tani bilet możemy zakupić nawet na kilka dni przed wylotem.

Wyszukiwarki okazyjnych lotów

Szukanie tanich biletów może być trudne dla osób początkujących, dlatego warto korzystać z wyszukiwarek takich jak Expedia.com, tripsta.pl czy skyscanner.pl. Najlepszą opcją jest wyszukiwanie za pomocą programu komputerowego Azuon, jednak jest on płatny.
W wyszukiwarce możemy porównać oferty wielu różnych przewoźników. Zazwyczaj prezentowane są one w kolejności od najtańszych do najdroższych. Wyszukiwarki są bardzo skuteczne i często samemu nie bylibyśmy wstanie wychwycić wszystkich okazji. Czasami zdarza się, że lot na przykład do Rio de Janeiro z Rzymu przez Madryt będzie tańszy niż lot bezpośredni. Dzieje się tak dlatego, że linie lotnicze mają często promocje dedykowane konkretnej grupie klientów.

Gdzie kupić bilety?

Wyszukiwarki służą tylko do wyszukiwania korzystnych ofert, następnie trzeba przenieść się na stronę przewoźnika i kupić bilet bezpośrednio. Dzięki temu nie zapłacimy prowizji pośrednikom. Czasami jednak warto skorzystać z pomocy – jeśli korzystamy z lotów z przesiadką, obsługiwanych przez różne linie lotnicze, dobrym pomysłem może być skorzystanie z usług pośrednika. W takim przypadku, jeśli spóźnimy się na drugi lot bilet nie przepadnie, ponieważ połączenie zazwyczaj jest ubezpieczone. Kupując bilety na własną rękę ryzykujemy utratę pieniędzy.

Lotnicze promocje

Warto śledzić także strony z promocjami lotniczymi. Polecamy szczególnie fly4free.pl, loter.pl, mlecznepodroze.pl. Dobrym pomysłem jest korzystanie z newsletterów, wtedy dostęp do najlepszych ofert będzie zdecydowanie ułatwiony. Dobrą praktyką jest także śledzenie, kiedy dane linie lotnicze rozdają vouchery i kody promocyjne. W ten sposób możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, co przy tanich lotach jest sporą promocją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here