Każda podróż powinna być przyjemnością, bez względu jakimi środkami transportu się przemieszczamy. Głód podczas podróży potrafi uprzykrzyć nawet najwspanialsze atrakcje, dlatego ważne jest zadbanie o syty posiłek. Wyjeżdżając na jeden dzień możemy zjeść śniadanie w domu, a w drogę zabrać batonika, ciastka lub czekoladę. Obiad można zjeść w knajpie lub restauracji po dotarciu do miejsca docelowego albo zadowolić się jedynie przekąskami. Większym problemem są wyjazdy kilkudniowe – w takim przypadku lepiej pomyśleć nad samodzielnym przygotowywaniem posiłków. Jaki sposób gotowania wybrać?

Gotowanie na ogniu

Jeśli chcemy gotować w trasie lub na kempingu koniecznie musimy zakupić dobry sprzęt biwakowy. Dobrym pomysłem jest zakup palników turystycznych. Można gotować na palnikach gazowych posiadających kartusze wkręcane lub nabijane. Te drugie charakteryzują się tym, że nie można ich rozłączyć jeśli gaz nie został zużyty całkowicie. Z kolei z nakręcanych bez problemu można odkręcić palnik co ułatwia przewożenie sprzętu i jest bardziej wygodne. Oba typy różnią się ceną – nabijane są o wiele tańsze, a poza tym są łatwiej dostępne. Warto pamiętać, że kartuszy nie wolno przewozić samolotem. Jeśli więc chcemy w ten sposób podróżować, musimy zaopatrzyć się w zestaw dopiero na miejscu. Palniki nabijane, mimo że są trudniejsze do przetransportowania, są łatwiejsze w eksploatacji i zdecydowanie bardziej ekonomiczne.
Jeśli mamy zamiar podróżować po kraju, w którym ciężko znaleźć sklep turystyczny lub skład budowlany, dobrą opcją może być wybór palnika na paliwo ciekłe. Zaopatrzenie się w benzynę nie powinno być problemem.

Jakie naczynia zabrać?

Wiemy już na czym gotować, jednak kolejnym krokiem jest wybór naczyń. Na rynku dostępnych jest wiele zestawów menażek, które stają się coraz lżejsze i zajmują bardzo mało miejsca. Niektórzy zabierają w podróż nawet czajniki, zaparzacze i patelnie.

Co gotować?

Pozostaje jeszcze pytanie co będziemy jeść i pić? Wiele osób wybiera zakupy w miejscu docelowym, nie wszystkie jednak produkty dostępne są za granicą. Warto zakupić w kraju zupki instant i inne błyskawiczne produkty, które nie zabierają wiele miejsca i są łatwe w przygotowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here