Zanim skorzystasz z pakietu SPA nad morzem – wszystko, co musisz wiedzieć

0
38

Wiele hoteli oferuje swoim gościom pakiety pobytowe ze SPA. O ile jest to świetne ułatwienie i bardzo prosty sposób na miłe spędzenie czasu, o tyle warto zapoznać się z pewnego rodzaju instrukcją obsługi takich pakietów, żeby oszczędzić sobie nieprzyjemnych niespodzianek.

Przede wszystkim wybór hotelu i pakietu

Każdy pakiet weekendowy spa nad morzem należy ocenić przez pryzmat konkretnych usług objętych usługą, ale warto też spojrzeć na to, jakie opinie ma dany hotel i samo SPA. To ważne, ponieważ za tymi samymi nazwami zabiegów często mogą kryć się zupełnie różne rzeczy. Tutaj nazewnictwo jest dość dowolne, a i przygotowanie personelu w niektórych miejscach pozostawia sporo do życzenia. Pakiet może być tani – warto jednak wtedy zorientować się, jak wygląda możliwość dokupienia zabiegów poza pakietem. Tu i ówdzie można to zrobić z pewną zniżką. A co do hotelu, to sprawa jest prosta: nawet jeśli samo SPA jest znakomite, to na pewno nie należy wybierać hotelu, który jako miejsce noclegowe nie spełnia oczekiwań gości.

Rezerwacja terminów

W większości hoteli trzeba będzie nie tylko zarezerwować termin pobytu, ale dodatkowo również umówić się z wyprzedzeniem na zabiegi w SPA. Terminarze są prowadzone zwykle z wyprzedzeniem wynoszącym od dwóch tygodni do paru dni. Tu obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Warto więc ustalić, z kim i kiedy się w tej sprawie kontaktować, bo może się okazać, że rezerwacja w SPA dopiero po przyjeździe do hotelu będzie już niemożliwa ze względu na brak miejsc.

Dni realizacji pakietów

O ile sam pakiet bardzo często można zrealizować i w tygodniu, i w weekendy, to w wielu hotelach zabiegi w SPA z pakietów będą realizowane na przykład tylko od poniedziałku do czwartku. Oczywiście wtedy często przygotowywane są inne oferty weekendowe, więc z tym nie ma problemu, natomiast trzeba liczyć się z tym, że obsługa nie pozwoli z braku miejsc na realizację usług w innych terminach.

Zamiany zabiegów

W zależności od konstrukcji pakietu i podejścia gestorów obiektu można spotkać się z pakietami, które już wyszczególniają zabiegi objęte pakietem i nie dopuszcza się zamian, takie pakiety, w których wybiera się na przykład 3 zabiegi z przedstawionej dłuższej listy albo takie, w których realizuje się dowolne zabiegi do kwoty wskazanej w ofercie. I znów – każda z tych konstrukcji jest równie dobra, natomiast wybierając pakiet, warto mieć świadomość, jak będzie on działał, bo doświadczenie pokazuje, że nie wszyscy gości czytają opis zamawianego pakietu. A na miejscu nie zawsze udaje się rozwiązać wszystkie problemy – pamiętaj, że nie będziesz jedynym gościem i mimo szczerych chęci obsługa nie zawsze będzie w stanie dokonać daleko idących zmian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here