Sezon turystyczny, wraz z nadejściem jesieni, dobiega końca. Dzieci idą do szkół, rodzice wracają z urlopów, atrakcje turystyczne nie są już oblegane przez tłumy przyjezdnych. Nie oznacza to jednak, że jesień nie jest dobrą porą na zwiedzanie. W Warszawie wiele bowiem dzieje się przez cały rok. Sprawdź, co robić w stolicy w październiku i listopadzie!

Specjaliści od podróżowania z firmy Sun&Snow, zajmującej się krótkoterminowym wynajmem apartamentów, przygotowali listę interesujących jesiennych atrakcji w Warszawie.

Jesienne imprezy kulturalne

Wrzesień, październik i listopad to czas wzmożonej aktywności instytucji kulturalnych. Po stagnacji okresu wakacyjnego teatry i kina studyjne przygotowują odświeżone repertuary, a sale koncertowe zapraszają na nowe wydarzenia. W Warszawie odbywają się także liczne festiwale. Gdzie warto się wybrać?

  • Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł (29.09 – 10.10) – artyści z całego świata prezentują niezwykłe układy taneczne. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest czas – jego ciągłość, dynamika – oraz korelacje przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
  • Warsaw Music Week (5.10 – 7.10) – na festiwalu swoją muzykę prezentują artyści z polski i zagranicy, a także wytwórnie, kluby i sale koncertowe. Wydarzenia odbywają się w kilku lokalizacjach w stolicy: Cafe Kulturalna, Progresji, BARdzo bardzo, Znajomi Znajomych i Grizzly Gin Bar.
  • Warszawski Festiwal Filmowy (13.10 – 22.10) – festiwal istnieje od 1985 roku, a w roku 2009 został włączony do grona wydarzeń akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych. W trakcie trwania festiwalu widzowie mają szansę zapoznać się z najnowszymi, międzynarodowymi produkcjami filmowymi oraz poznać wschodzące kinowe gwiazdy.
  • Festiwal Filmowy „Pięć Smaków” (15.11 – 22.11) – w trakcie festiwalu prezentowane są najciekawsze filmy z kręgu kultury azjatyckiej. Poza pokazami filmów odbywają sią także spotkania z reżyserami oraz aktywacje edukacyjne.
  • Niewinni Czarodzieje (16.11 – 26.11) – celem festiwalu jest promocja sylwetek znanych postaci życia kulturalnego Warszawy i inspirowanie młodych warszawskich twórców do realizacji własnych innowacyjnych wydarzeń artystycznych. W ramach festiwalu organizowane są m.in. dancingi, koncerty oraz spacery historyczne.

Kawa czy herbata?

Jesień to także idealna pora na odwiedziny w klimatycznej klubokawiarni i raczenie się aromatycznymi napojami. W Warszawie nie brak oryginalnych lokali, serwujących dobrej jakości kawy i różnorodne herbaty, inspirowane smakami z całego świata. Wśród nich warto wymienić:

  • Miau Cafe (Zawiszy 14) – to pierwsza warszawska kawiarnia, w której – pora wypiciem pobudzającej kawy – można pobawić się… z mieszkającymi w lokalu kotami.
  • Życie jest fajne (Grójecka 68) – pracownikami kawiarni są osoby z autyzmem. Lokal stanowi dla nich rodzaj terapii i sposób na integrację z resztą społeczeństwa.
  • Tam i z Powrotem (Odyńca 71) – w tej podróżniczej klubokawiarni można zjeść pyszne ciasto, napić się kawy, a następnie wysłuchać opowieści o wyprawie do najdalszego zakątka świata.
  • Solec 44 (Solec 44) – to skrzyżowanie restauracji, kawiarni i klubu gier planszowych.
  • Dobro&Dobro (Puławska 11) – kawiarnia została oficjalnie uznana za najmniejszą w Warszawie. Ma jedynie 6 m2, ale może się z niej zmieścić nawet 8 klientów!

Zainteresowany? Sprawdź więc ofertę noclegów w Warszawie! Apartamenty Sun&Snow czekają!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here