AHOJ PRZYGODO! ŻEGLARSKIE OBOZY I KOLONIE DLA DZIECI 2019 NAD JEZIORAMI

Żeglarstwo to jedna z tych rzeczy, których spróbować musi każdy, kto kocha przebywać nad wodą. Słońce na twarzy, wiatr w żaglach i otoczenie wspaniałych ludzi sprawi, że każdy pokocha ten sport, a do domu wrócimy z masą pięknych wspomnień, nowymi umiejętnościami, znajomościami i uśmiechami od ucha do ucha, a co najważniejsze – pasją, być może na całe życie! W naszej ofercie znajdują się zarówno kolonie żeglarskie dla najmłodszych (od 8 do 12 lat) jak i obozy dla młodzieży (od 12 do 18 lat). Od 14. roku życia istnieje możliwość podejścia do kursu i zdania egzaminu na patent żeglarski, czyli dokumentu poświadczającego uprawnienia do sterowania żaglówką na żaglach oraz silniku.

W zależności od oferty istnieje możliwość wyboru miejsca noclegu dziecka pomiędzy jachtem, a ośrodkiem, w którym stacjonuje obóz. Niezależnie od tego wyboru dziecku przysługują trzy posiłki dziennie – śniadanie, obiad i kolacja i podwieczorek, a organizator zapewnia stały dostęp do pitnej wody wszystkim uczestnikom.

DLACZEGO WARTO ZAINTERESOWAĆ DZIECKO ŻEGLARSTWEM?

Żeglarstwo to nie tylko zwykły sport, forma rekreacji i wypoczynku, ale coś znacznie więcej – coś, co bardzo łatwo może przerodzić się w prawdziwe hobby, a najłatwiejszą drogą do zasmakowania tej wspaniałej aktywności jest właśnie wyjazd na obóz lub kolonię. Żeglarstwo to wspaniała szkoła charakteru. Uczy współpracy, przełamywania własnych lęków i daje możliwość zdobycia przyjaciół w bardzo wielu cudownych ludziach. Dlaczego żeglarstwo tak bardzo wciąga? Kiedy zostaje się żeglarzem, odczuwa się przynależność do grupy, spędza wspaniałe dni na wodzie tworząc niejednokrotnie nierozerwalne więzi z załogą i wieczory śpiewając szanty przy ognisku przy akompaniamencie gitary w beztroskim, wakacyjnym nastroju. Do tego każde nowe doświadczenie rozwija, buduje w dziecku własny, niepowtarzalny światopogląd i dodaje pewności siebie. Kolonie żeglarskie dla dzieci to nie są zwykłe kolonie – tu uczestnicy uzyskują coś więcej, niż tylko wypoczynek.

CZEGO SIĘ NAUCZYMY?

Zajęcia żeglarskie odbywają się każdego dnia i obejmują naukę praktyki oraz teorii – budowy jachtu, pojęć z zakresu przepisów, nawigacji, naukę rozpoznawania rodzajów chmur i odczytywania z nich zbliżających się zmian pogodowych. Oprócz tego opanujemy najważniejsze prace bosmańskie, nauczymy się wiązać węzły, poznamy zasady etykiety żeglarskiej i udzielania pierwszej pomocy, a także wielu szant, które następnie głośno odśpiewamy przy wieczornym ognisku! Kolonie 2019 warto wybrać akurat żeglarską, na pewno nikt nie pożałuje takiego wyboru.

INNE ATRAKCJE

Oprócz nauki żeglarstwa i zajęć bezpośrednio z nim związanych na uczestników czeka także mnóstwo różnych innych atrakcji takich jak wycieczki, skoki na megatrampolinie, pływanie na torze do desek skimboardowych, karaoke, dyskoteki, wykonanie tatuaży z henny, rozgrywka balonami wypełnionymi wodą, pływanie na rowerkach wodnych, wyprawa kajakami, ogniska, czy koloriada, czyli wielkie święto kolorów! Oprócz standardowych atrakcji istnieje możliwość zakupu wycieczki do parku linowego, wyjścia na grę w paintball (dla uczestników od 12 roku życia) lub zajęć windsurfingu z instruktorem. Na kolonie 2019 polecamy żeglarstwo – dla najmłodszych kolonie z optymistami, żeglarskie akademie na Omegach, a dla starszej młodzieży obozy rekreacyjne lub szkoleniowe z patentem. Do zobaczenia na koloniach nad jeziorami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here