Albania, Czarnogóra i Gruzja - czyli, co warto zwiedzić

Jeżeli masz dosyć ciągłego spędzania wakacji w tym samym miejscu i zastanawiasz się, gdzie pojechać, aby nie wydać fortuny, to oferty wyjazdów z „Wytwórni Wypraw” są strzałem w dziesiątkę. Organizacja proponuje liczne programy wycieczek, które opierają się na połączeniu intensywnego zwiedzania zabytków, zarówno tych najbardziej znanych, jak i lokalnych, małych budowli. Harmonogram dnia jest ustalony tak, żeby pasował miłośnikom aktywnego spędzenia czasu, ale również tym, którzy wolą wypocząć wygrzewając się na ciepłej plaży. Skorzystaj z aktywnych, niezapomnianych wakacji, które zapadną Ci w pamięć na lata!

Co warto obejrzeć w Albanii?

Albania to aktualnie jeden z najbardziej popularnych kierunków na wakacje, gdzie tłumy turystów są przyciągane przez długie, piaszczyste plaże oraz urozmaiconą architekturę. Na uwagę zasługuje na pewno starożytne miasteczko Butrint, które zostało umieszczone na liście dziedzictwa UNESCO oraz takie miejsca jak: zamek Rozafa, plac Skandenberga w Tiranie i Park Narodowy Llogara. Albania to zdecydowanie miejsce dla każdego, bo posiada wiele walorów przyrodniczych i architektonicznych.

Co warto obejrzeć w Czarnogórze?

Czarnogóra to kraj leżący na wybrzeżu morza Adriatyckiego, otoczony wieloma pasmami gór, w których kryje się historia tego kraju. Bardzo popularnym szlakiem jest Drumitor, który prowadzi wprost do jeziora Szkoderskiego, które jest uznawane za największe na półwyspie bałkańskim. Ponadto znajdują się na nim liczne wysepki, zamki i twierdze obronne, które przenoszą turystów kilka wieków wstecz i oddają klimat tamtejszego życia. Na uwagę zasługuje spływ łodziami w kanionie Tary oraz rejsy do półwyspu Lustica, gdzie można podziwiać błękitną grotę oraz bogactwo plaż.

Co warto obejrzeć w Gruzji?

Wytwórnia Wypraw oferuje liczne wycieczki w głąb Gruzji – państwa, które słynie z wielu malowniczych, małych miasteczek, otoczonych fortecami i licznymi średniowiecznymi kompleksami. Warte zwiedzenia jest z pewnością miasto Batumi, którego największą atrakcją jest turecki meczet oraz liczne muzea i galerie sztuki. Ekscytującym przeżyciem będzie na pewno wyprawa w stronę najwyższej góry Gruzji – Szchary oraz szlak wojennej drogi Ananuri i wodospad Gweleti.

Wytwórnia Wypraw, to zespół profesjonalistów, którzy przez lata nabywali doświadczenia w organizacji wycieczek w niemal każdy zakątek Europy. Jeżeli szukasz ofert w atrakcyjnych cenach i stawiasz przede wszystkim na bezpieczeństwo, to jest to idealna okazja dla Ciebie, abyś mógł spędzić wyjątkowe wakacje i odpocząć przy pięknie przyrody. Albania, Czarnogóra i Gruzja wyróżniają się na tle innych państw, ilością zabytków, które może nie są aż tak znane, ale na pewno warte zobaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here