dieta przemienna
fot. pexels.com

W poszukiwaniu idealnej diety przekopujemy cały Internet i staramy się znaleźć odpowiedni rodzaj, który nas usatysfakcjonuje nie tylko pod względem wartości odżywczych naszego jedzenia, ale również pod względem odpowiedniego doboru smaku. Chcąc znaleźć ciekawą i korzystną dla naszego zdrowia dieta, warto sprawdzić dietę przemienną.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-przemienna-zasady-wady-i-zalety/

Dieta przemienna

To doskonały sposób na to by zrzucić zbędne kilogramy, ale również poradzić sobie z ogromem wyrzeczeń, które towarzyszą nam na diecie. W trakcie diety przemiennej bowiem nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw albo smakołyków, nawet jeśli są one przetworzone i wysokokaloryczne.

Dieta przemienna to skuteczna dieta, która opiera się na prostej zasadzie, iż co drugi dzień należy ograniczyć swoje posiłki. Jednego dnia głodujemy, a więc spożywamy połowę jedzenia, które zjadamy zazwyczaj, a następnego dnia wracamy do normalnego jedzenia. Wówczas możemy spożywać kaloryczne posiłki. Następnego dnia znów głodujemy, a następnego ponownie spożywamy normalne posiłki.

Jak działa dieta?

Ten system pozwala na pobudzenie trawienia, a także przyspieszenie metabolizmu. Jednakże stosując tę dietę należy również pamiętać o kilku ważnych zasadach, a więc: podczas głodówki nie powinno się zjadać więcej niż 500 kalorii dziennie.

Można jeść to, co się chce, ale najlepiej byłoby, aby to były produkty zdrowe, dodatkowo podczas dnia normalnego jedzenia można jeść do woli, ale nie wolno się objadać. Ważne jest również spożywanie warzyw oraz owoców. Ten dzień powinien być dla ciebie przyjemnością, a nie stresem. Każdego dnia diety przemiennej pij dużo wody oraz uprawiaj aktywność. Sprawdzaj swoją wagę raz w tygodniu, zawsze rano i zawsze po dniu głodówki.

W trakcie diety nie tylko tracimy zbędne kilogramy, ale również redukujemy objawy astmy, obniżamy ciśnienie krwi, poprawiamy kondycję naszego serca, a nawet redukujemy ryzyko zachorowania na raka piersi!

Przeczytaj też: http://www.dlaturysty.pl/o-jakie-skladniki-dbac-w-zdrowym-jadlospisie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here