Tanie podróżowanie od A do Z

Początek lata zachęca do planowania nowych podróży. W internecie aż roi się od ciekawych ofert bliskich i dalekich destynacji wakacyjnych. Czasami jednak zbyt wysoki koszt wycieczki zniechęca do odwiedzenia nowego kraju, tymczasem wystarczy wziąć pod uwagę kilka cennych porad na tanie podróżowanie…

  1. Odpowiednie przygotowanie to podstawa
  2. Termin ma znaczenie
  3. Nieoczywiste kierunki wakacyjne
  4. Najczęściej wybierane destynacje

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Sposób na tanie wakacje leży w odpowiednim przygotowaniu. Wybór wymarzonej destynacji i najbardziej odpowiadającego nam terminu nie zawsze wiąże się z zadawalającą ceną wycieczki. Czasami, aby cieszyć się z wakacji marzeń w idealnej cenie trzeba się troszkę „nagimnastykować”. Jeżeli marzymy o jednym, konkretnym kierunku najlepiej jest rozpocząć poszukiwania z dużym zapasem czasowym, tak, aby móc skorzystać z popularnych ofert first minute. A jeśli mamy w pracy nieco więcej swobody w pobieraniu dni urlopowych, warto wziąć pod uwagę oferty last minute. W ten sposób możemy cieszyć się ofertami z nawet 50% obniżką ceny…

Termin ma znaczenie

Jak już wspomnieliśmy, na cenę wpływa okres, w którym wyjeżdżamy na wakacje. Środek sezonu uważany jest za najgorętszy czas, kiedy to ceny szybują w górę. Za to jeszcze przed jego początkiem, czy tuż po jego zakończeniu możemy znaleźć ciekawe, niskobudżetowe oferty, nawet do tych dalej oddalonych krajów. Dobrze jest więc się zastanowić, kiedy będziemy planować wyjazd w jakim czasie chcielibyśmy skorzystać z wycieczki. Jesień i zima to pory roku, kiedy zagraniczne destynacje cieszą się popularnością, jednak ceny takich wyjazdów prezentują się bardzo przystępnie.

Nieoczywiste kierunki wakacyjne

Tanie wakacje wiążą się przede wszystkim z wyborem destynacji. Wydawać by się mogło, że w Polsce ceny będą o wiele niższe, niż np. w krajach śródziemnomorskich. Co ciekawe, w sezonie letnim to właśnie nad Bałtykiem jest najdrożej. Niekiedy o wiele taniej jest wyjechać nad Adriatyk czy nad Morze Śródziemne.

Najczęściej wybierane destynacje

Tanie wycieczki tak naprawdę znaleźć można w niemal w każdym momencie i praktycznie w każdym kierunku. Aby je znaleźć, trzeba bacznie obserwować strony tour operatorów, a także grupy tematyczne w serwisach społecznościowych. Nie mniej jednak, wśród najczęściej wybieranych, budżetowych i jednocześnie wartych odwiedzenia miejsc znajdziemy m.in. Bułgarię i Chorwacje, które pierwszą popularność wśród polskich turystów odnotowały już około dziesięć lat temu. Niegasnącym zainteresowaniem cieszą się także Czarnogóra, Albania i Grecja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here