Gdzie można tanio pojechać na wakacje w 2017 roku? Nie jest łatwo wybrać wycieczkę, która będzie atrakcyjna i jednocześnie niedroga. Jak zorganizować wyjazd wakacyjny? Z jakich ofert warto skorzystać?

Warto spędzić urlop w Polsce, która jest piękna i ma wiele do zaoferowania. Do wyboru mamy zarówno góry jak i morze. Obie opcje mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak zdecydowanie najbardziej popularne latem są wczasy nad morzem.

Wiele osób uważa, że wakacje nad polskim morzem są drogie, jednak wcale nie musi tak być. Większość nadmorskich miejscowości oferuje także tanie pokoje i kwatery. Często można znaleźć oferty w cenie od 30 zł za osobę. Oczywiście można znaleźć także bardziej atrakcyjne cenowo okazje, jednak w takim przypadku możemy spodziewać się kiepskich warunków. Problematyczny może być dojazd nad morze. Najtańszy pozostaje pociąg słoneczny, który umożliwia podróż z Warszawy do Gdańska. Trochę droższe są busy, które kursują na tej trasie. Jeśli mieszkasz na południu kraju, masz także alternatywę. Od dwóch lat istnieje możliwość podróży samolotem kursującym z Krakowa oraz Wrocławia do Gdańska. Bilet kosztuje około 200 zł, jednak oczywiście cena zależy od klasy, którą wybierzemy. Nad Bałtyk można wybrać się samochodem, jednak w takim wypadku najlepiej podróżować nocą, aby uniknąć korków. Taka podróż nie jest najtańsza, jeśli wybieramy się samotnie lub we dwoje tańszym rozwiązaniem może okazać się przyjazd pociągiem.

Wakacje nad morzem najlepiej spędzić we wrześniu – wtedy ceny są niższe, a plaże i bulwary zdecydowanie bardziej puste. Często wrześniowa pogoda jest bardziej łaskawa niż ta w szczycie lata, jednak musimy pamiętać o ciepłej odzieży, ponieważ noce bywają już bardzo zimne. Inną alternatywą jest wzięcie urlopu przed zakończeniem roku szkolnego. Oczywiście jeśli mamy dzieci sprawa może być utrudniona, jednak warto spróbować zorganizować wyjazd w tym okresie. Na początku czerwca kurorty nie są przepełnione, a pogoda często sprzyja plażowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here