Pewnie wielu z was ma dość zimy, śniegu i mrozu, i zastanawia się, gdzie pojechać na urlop zimą. Mroźna aura nie sprzyja naszemu samopoczuciu i odpoczynek w cieplejszym klimacie może być wybawieniem. Wyjazdy w miesiącach zimowych stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród osób cierpiących na depresje sezonowe. Nawet tygodniowy urlop może znacząco poprawić nasze samopoczucie. Solidny zastrzyk witaminy D skutecznie poprawia humor i pozwala przetrwać zimowy czas. Podpowiemy gdzie warto pojechać zimą, aby naładować baterie nie wydając majątku.

Dużą popularnością od lat cieszy się upalny Egipt, Meksyk, Dominikana oraz Wyspy Zielonego Przylądka. Wielu Polaków niezmiennie wybiera podróż do Egiptu, nie tylko z powodu pięknej pogody, ale także ze względów ekonomicznych. Wycieczka do tego wspaniałego, egzotycznego kraju może być bardzo tania – możemy spędzić tygodniowe wakacje all inclusive za mniej niż 2000 zł za osobę. Mimo, że styczeń i luty to najchłodniejsze miesiące, w ciągu dnia temperatura przekracza 25 stopni. Warto jednak pamiętać, że egipskie noce mogą być chłodne.

Polacy chętnie wybierają także wakacje na Wyspach Kanaryjskich. Dzieje się tak między innymi dlatego, że oferty są korzystne, a przelot komfortowy. Najczęściej odwiedzanymi wyspami archipelagu są Teneryfa, Gran Canaria oraz Fuerteventura. Podobnie jak w Egipcie, temperatura zimą oscyluje wokół 25 stopni.

Bardzo ciekawe i atrakcyjne cenowo są oferty wakacji w Tunezji, Maroko i Tajlandii. Większość biur podróży organizuje wyjazdy w tych kierunkach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Zdecydowanie droższe są wakacje spędzane na Bali, Dominikanie czy Kostaryce. Zimą pogoda jest wyjątkowo przychylna – jest naprawdę gorąco. Niestety taki egzotyczny wyjazd nie należy do tanich – tygodniowy urlop będzie kosztował około 4000 tysięcy za osobę. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z oferty last minute. W takim przypadku cena może być niższa nawet o połowę, jednak trafienie na okazję nie jest proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here