Krystalicznie czysta woda, dzikie plaże i niczym nieskażona, egzotyczna przyroda. Wyspie Bora Bora, leżącej w jednym z archipelagów Polinezji Francuskiej trudno odmówić rajskiego klimatu. Sprawdźmy, jakie atrakcje wiążą się z pobytem w tym niezwykłym miejscu.

Egzotyczny urlop

Wyspa Bora Bora to koralowy atol, leżący na Oceanie Spokojnym. Polinezyjczycy, którzy są pierwotnymi mieszkańcami tropikalnej wyspy, nadali jej nazwę „miejsca, stworzonego przez bogów”. Pod koniec XIX wieku do atolu dotarli holenderscy żeglarze a sto lat później Polinezja stała się francuską kolonią.

Turystyczny potencjał wyspy dostrzeżono w latach 60-ych XX wieku. Wtedy też rozpoczęła się budowa pierwszych hoteli. Dziś Bora Bora to przede wszystkim niezwykle popularna destynacja podróżnicza. Turystów z całego świata przyciąga przyroda, tropikalny klimat i możliwość spędzenia nocy w jednym z bungalowów, położonych nad błękitną laguną.

Rozrywki i atrakcje

Najważniejsze atrakcje turystyczne, związane z pobytem na wyspie, to przede wszystkim sporty wodne (rejsy, pływanie, surfowanie, wynajem kajaków) i aktywności na wolnym powietrzu. Wyspa Bora Bora jest kojarzona z takimi rozrywkami jak:

  • o nurkowanie w rafie koralowej,
  • o nurkowanie z rekinami,
  • o rejsy katamaranem,
  • o rejsy jachtowe,
  • o sporty wodne,
  • o wspinaczki na dwa szczyty wulkaniczne (Pahia, Otemanu), górujące nad atolem.

Co ciekawe, niezwykle popularną i nietypową rozrywką są rejsy z możliwością obserwacji dokarmiania płaszczek i rekinów. Wielbicieli nurkowania z pewnością zainteresuje możliwość wyławiania niezwykle rzadkich, czarnych pereł.

Dreamgo.pl

Bora Bora z lotu ptaka

Fanów ekstremalnych wrażeń i pięknych widoków może zainteresować opcja odbycia lotu helikopterem nad wyspą. Bora Bora to nie tylko plaże i rafy koralowe, ale i strome, wulkaniczne szczyty. Panoramiczny widok wyspy, raf i zboczy, porośniętych tropikalną roślinnością z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia. Przelot helikopterem to dość kosztowna – ale niezmiennie ciesząca się niezwykłą popularnością – atrakcja turystyczna,. Zwiedzający wyspę zgodnie przyznają, że wrażenia i widoki, podziwiane w trakcie przelotu są bezcenne.

Transport i informacje praktyczne

Średni czas łączonych przelotów z Polski do Polinezji wynosi ok. 25 godzin. Pobyt na wyspie Bora Bora nie wiąże się z wymaganiem posiadania wizy, ale niezbędne jest posługiwanie się ważnym paszportem. Wykonywanie szczepień nie jest wymagane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here