Od VIII wieku przed naszą erą grecka wyspa Korfu była doceniana nie tylko za niezwykłe krajobrazy i piękną przyrodę, ale także ze względu na strategiczne położenie. Starożytne armie walczyły o jej zdobycie, a we wczesnych czasach nowożytnej Grecji była ona stolicą nauki. Mieszkańcy Korfu są niezwykle dumni ze swoich intelektualnych i artystycznych korzeni, z pozostałościami z przeszłości, począwszy od weneckiej architektury miasta, po brytyjskie dziedzictwo, takie jak krykiet i piwo imbirowe.

Podczas gdy niektóre regiony uległy nadmiernemu rozwojowi, szczególnie w pobliżu miasta Korfu, wyspa jest wystarczająco duża, aby można było zwiedzać ją samotnie i ominąć tłumy. Można tu podziwiać w spokoju wzgórza pokryte cyprysami, odwiedzić małe wioski i piaszczyste zatoczki, z których rozpościera się widok na kobaltowo-niebieskie wody. Warto wcześniej poczytać Przewodnik po Korfu, aby podróż tutaj była pełna atrakcji.

Korfu Co Warto Zobaczyć?

Odkryj najpiękniejsze zakątki Korfu:

• Spianáda, największy plac na Bałkanach, to centrum miasta, ozdobione XIX-wiecznymi niezwykłymi dziełami francuskiej architektury. Tutaj możesz oglądać mecze krykieta lub uczestniczyć w koncertach muzycznych organizowanych przez cały rok.
• Listón, punkt handlowy miasta, w którym arystokraci lubili swoje wieczorne deptaki.
• Ciekawe przedmieścia: Mandoúki, Garitsa i Sarókos.

Najważniejsze atrakcje miasta są wymownym świadectwem jego bogatej historii, m.in. imponująca XV-wieczna Stara Forteca oraz Nowa Forteca, czy Pałac św. Michała i Jerzego w północnej części Spianady, zbudowany podczas okupacji brytyjskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here