Samodzielne kierowanie statkiem powietrznym coraz częściej wymieniane zaczyna być przez osoby w różnym wieku, zapytane o posiadane marzenia, plany na przyszłość oraz przygodę, którą chciałyby odbyć w swoim życiu. Wśród tych osób znajdują się także i ci, którym nie jeden raz przeszło przez myśl to, aby uzyskać licencję pilota pozwalającą na samodzielne wykonywanie lotów powietrznych helikopterem, śmigłowcem lub szybowcem. Fascynacja podniebnymi eskapadami wywołana może być wieloma czynnikami.

U jednych osób będzie to miało związek z odbytymi wcześniej podróżami na pokładzie statków pasażerskich, inne osoby interesować będzie ta tematyka z uwagi na pasje i hobby związane z budową samolotów i innych statków powietrznych. Znajdą się także i takie osoby, które swoją pasję do helikopterów zawdzięczać będą czystemu przypadkowi lub powstanie ona w nich samoistnie, jako impuls wywołany wydarzeniami niezwiązanymi zupełnie z lotnictwem. Niezależnie jednak od tego, co dało początek zainteresowaniu pilotowaniem śmigłowca lub helikoptera, decyzja o przystąpieniu do kursu przygotowującego do uzyskania licencji pilota powinna być przemyślaną oraz uwzględniającą wszystkie za i przeciw. Koszty samego kursu pozostają bowiem nadal na tyle wysokie, by stanowić przeszkodę dla osób niepewnych i nie do końca zdecydowanych na wykonywanie w przyszłości lotów powietrznych.

Pomóc w podjęciu decyzji o zrealizowaniu kursu lub szkolenia na pilota mogą organizowane przez poszczególne ośrodki loty zapoznawcze helikopterem. Czym tak naprawdę są i co się na nie składa? Ośrodki szkoleniowe zaliczają do nich pierwsze, zapoznawcze zajęcia, w trakcie których osoba zainteresowana kursem może przekonać się ostatecznie, czy będzie chciała podjąć szkolenie w danym miejscu. Każdy lot zapoznawczy helikopterem rozpoczyna się od przybliżenia podstawowych zasad pilotażu śmigłowcem oraz zapoznania się z danym ośrodkiem oraz lotniskiem. Uczestnik lotu może zobaczyć na własne oczy, jak wygląda szkolenie oraz praca pilota. Po zakończeniu przygotowania naziemnego przechodzi się do następnego etapu, który polega na odbyciu wraz z instruktorem lotnictwa właściwego lotu zapoznawczego. W trakcie podróży statkiem powietrznym instruktor przedstawi w praktyce podstawowe zasady pilotażu helikopterem oraz zaprezentuje podstawowe manewry lotnicze, w tym m.in. start i lądowanie, zmiany wysokości lotu oraz zmiany kierunku, w którym porusza się statek powietrzny. Podczas lotu zapoznawczego helikopterem instruktor udzielać też będzie niezbędnych wskazówek w zakresie wskazań przyrządów znajdujących się w kokpicie oraz reakcji statku powietrznego na działanie steru.

Odbycie lotu zapoznawczego helikopterem nie obliguje uczestnika do podjęcia szkolenia prowadzącego do uzyskania licencji pilota. Stanowi zatem doskonały sposób na zweryfikowanie swoich celów lub marzeń oraz dokonanie samodzielnej oceny tego, czy pilotowanie jest zajęciem, na które poświęcić chcemy niemałe środki finansowe. Jak była już wyżej o tym mowa, decyzja o podjęciu szkolenia powinna być bowiem w pełni przemyślana.

Poznaj loty zapoznawcze helikopterem z HeliPoland.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here