Jamajkę odwiedza prawie milion turystów każdego roku. To co przyciąga tłumy to piękne plaże, gorące słońce i lazurowe morze. Wyspa jest bardzo różnorodna, a urlop spędzony na Jamajce z pewnością będzie spełnieniem marzeń dla każdego, kto marzy o egzotycznych wakacjach. Wakacje na wyspie nie należą do najtańszych, jednak zawsze można trafić na korzystne okazje.

Odpoczynek na karaibskich plażach

Jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie jest Seven Mile Beach, która ciągnie się aż na 11 kilometrów. Co ważne, piasek jest bardzo delikatny i czysty, a woda wspaniale turkusowa. Miejsce jest warte odwiedzenia nie tylko w ciągu dnia, wieczorem można posiedzieć w barze i podziwiać widoki popijając drinki. Niezapomniane są zachody słońca, dlatego każdy turysta odwiedzający Jamajkę powinien je zobaczyć.

Warta uwagi jest również plaża Ocho Rios. To właśnie na niej kręcono ujęcia do filmu z Jamesem Bondem. Woda jest krystalicznie czysta i kryje w sobie bogactwo raf koralowych. Dla miłośników aktywnego wypoczynku polecamy skorzystanie z wypożyczalni sprzętu do nurkowania, co umożliwi podziwianie bogatego podwodnego świata. Dla osób rozpoczynających przygodę z nurkowaniem oferowane są różne kursy.

Symbol Jamajki

Miłośnicy symbolu Jamajki, Boba Marleya, koniecznie powinni zwiedzić dom rodzinny artysty. Obecnie znajduje się w nim muzeum, sklep z pamiątkami oraz niewielki teatr. Bob Marley spoczywa w krypcie niedaleko wioski.

Przyroda

Jamajka jest bardzo różnorodna, znajdziemy na niej piękne plaże, wapienne płaskowyże, jaskinie oraz wspaniałe Góry Błękitne. Na wyspie pełno jest zapierających dech w piersiach wodospadów i imponujących kwiatów. Z wyprawy na Jamajkę na pewno będą zadowolone osoby, które kochają przyrodę. Poza pięknymi widokami wyspa obfituje w wiele egzotycznych gatunków roślin i zwierząt, których nie można spotkać nigdzie indziej na świecie.

Rum

Karaiby słyną także z rumu, który wytwarza się tam od siedemnastego wieku. Tubylcy piją go bez żadnych dodatków, jednak turyści preferują raczej drinki przygotowywane na jego bazie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here