Wakacyjne podróże to wspaniały sposób, by spędzić ze sobą więcej czasu i odpocząć od codziennych trosk. Zmiana klimatu i otoczenia, brak obowiązków – to wszystko wpływa na nas niezwykle pozytywnie.

Wakacyjne podróże to wspaniały sposób, by spędzić ze sobą więcej czasu i odpocząć od codziennych trosk. Zmiana klimatu i otoczenia, brak obowiązków – to wszystko wpływa na nas niezwykle pozytywnie.

Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy jak najbardziej uprościć i uprzyjemnić nie tylko podróż, ale i cały pobyt. Oto kilka gadżetów turystycznych dla małych i dużych podróżników, które sprawią, że nie będziemy musieli martwić się drobiazgami.

Dla malucha: nosidło

Idealne zamiast wózka, kiedy teren jest trudno dostępny lub nierówny, a także w potrzebie bliskości z rodzicem. Dla większych dzieci, które już chodzą, przyda się nosidło na biodro, a w górach – noszone jak plecak. Dzięki temu będziemy mogli pomóc maluchowi, gdy poczuje się zmęczony, a jednocześnie nie obciążymy zbytnio kręgosłupa. Dostępne na rynku modele są specjalnie profilowane, a także poręczne, więc dołączenie ich do bagażu oraz późniejsze używanie nie sprawi nam problemu.

Dla starszaka: plecak

Starsze dziecko we wszystkim chce naśladować dorosłych, także na wakacyjnych wyjazdach. Dlatego tak bardzo pożądanym przez maluchy gadżetem turystycznym jest plecak. Może bowiem włożyć tam swoją własną wodę i ulubione zabawki, a następnie wyruszyć z nim na wycieczkę, zupełnie jak rodzice. Duży wybór kolorowych, wesołych wzorów sprawi, że każde dziecko znajdzie plecaczek odpowiedni dla siebie.

Dla przedszkolaka: mapa

Ciekawy świata kilkulatek z chęcią wskaże cel spaceru lub dowie się, w którym miejscu aktualnie się znajduje. Jeśli wybieramy się na wycieczkę po dużym europejskim mieście, zapytajmy w sklepie o zgniataną mapę dla dzieci. Jest ona wodoodporna i niemożliwa do zniszczenia – im bardziej dziecko ją zgniecie, tym lepiej będzie wyglądać. Świetny gadżet dla małego podróżnika!

Dla podróżnika: waga bagażowa

A teraz coś dla dorosłych. Jeśli często podróżujemy samolotami, przydatna okaże się waga bagażowa. Niewielkie rozmiary i dokładność ważenia pozwoli nam uniknąć niechcianych opłat za bagaż oraz skontrolować ciężar zabieranych walizek.

Dla odkrywcy: kompas

Na co dzień korzystamy z GPS-a w samochodzie lub aplikacji na smartfona. A co, jeśli zabłądzimy w górach lub lesie, gdzie nie ma zasięgu? Z pomocą przychodzi zapomniany już nieco kompas. Ten jakże prosty gadżet ułatwi nam orientację w terenie i pozwoli sprawnie skorzystać z mapy.

Dla poszukiwacza komfortu: poduszka

Niezależnie od tego, czy wyruszamy w podróż samochodem, pociągiem, czy samolotem, w końcu dopada nas zmęczenie. W takich przypadkach niezbędna okazuje się specjalna poduszka pod kark, która ułatwi nam chwilowy odpoczynek. Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca w walizce, warto zaopatrzyć się w poduszkę dmuchaną.

Dla perfekcjonisty: organizer

Zestaw specjalnych, zamykanych pojemników ułatwi nam organizację miejsca w walizce i sprawi, że ostatecznie zmieści się w niej więcej, niż na początku zakładaliśmy. A już na miejscu znacznie usprawni szukanie potrzebnych nam ubrań lub akcesoriów.

Nowoczesne gadżety turystyczne powstają z myślą po to, by uprzyjemnić nam wszelkie wyjazdy – od tych zaplanowanych po najbardziej spontaniczne. Warto więc z nich skorzystać, aby cieszyć się beztroskim pobytem – czy to w górach, nad morzem, czy w mieście.

Źródło: Pozyczkomat.pl – pożyczki online bez wychodzenia z domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here