Zwykle postępujemy w taki sposób, aby oszczędzać zarabiane pieniądze. Mając do wyboru ten sam produkt w dwóch różnych cenach, najprawdopodobniej zdecydujemy się na jego tańszą wersję – choćby miała ona wynikać z gorszej jakości towaru. Kupujemy zegarki głównie dlatego, że są one stosunkowo tanie, a nie ze względu na ich wyjątkową atrakcyjność czy niesamowite funkcje. A jak rzeczywiście powinniśmy postępować? Który zegarek będzie dla nas lepszy – ten tańszy czy jednak ten droższy?
Teoretycznie na tych tańszych jesteśmy w stanie zaoszczędzić. To ekonomiczny wybór, ale niestety tylko pozornie. Mimo iż kosztują one kilkukrotnie mniej od markowych modeli, w perspektywie czasu zauważymy, że ich zakup nie jest do końca opłacalny. Po kilku tygodniach czy miesiącach tańsze produkty zaczynają się psuć. Umieszczone w nich mechanizmy przestają prawidłowo działać, a wyświetlana na ich ekranach godzina nigdy nie jest prawidłowa. Teoretycznie taki zegarek moglibyśmy naprawić, jednak koszty eliminowania skutków ubocznych awarii równie dobrze pozwoliłyby nam na zakup kolejnego dodatku. Oryginalne zegarki zawsze będą więc dla nas lepsze, nawet jeśli zapłacimy za nie dwa razy więcej. Szukając ich, uważajmy tylko na podróbki. Nie sięgajmy po artykuły z drugiej ręki i zawsze róbmy zakupy w sprawdzonych sklepach jubilerskich, autoryzowanych marketach bądź u zegarmistrzów. Dobry zegarek będzie nieco droższy od tego najzwyklejszego, ale nie przesadzajmy też z wydawaniem na niego przesadnie dużych pieniędzy. Cena tych wyrobów często wynika z ich dodatkowych funkcji. Sami przeanalizujmy, czy rzeczywiście ich potrzebujemy. Jeśli zegarek ma być przede wszystkim elementem naszej garderoby, nie musi być wcale wodoodporny.
Dobre zegarki trochę kosztują – tak jak wszystkie markowe i wysokojakościowe produkty. Nie oszczędzajmy na nich przesadnie, ale też starajmy się nie wydać na nie wszystkich swoich pieniędzy. Zegarek w średniej cenie, wynoszącej około kilkaset złotych, będzie zdecydowanie najlepszym wyborem.