Wakacji z dziećmi nie musisz spędzać w domu, to nawet niewskazane. Nie ma też powodu, by rezygnować z zagranicznych wojaży. Nie musi to być od razu druga połowa kuli ziemskiej, całkiem niedaleko jest przecież Bułgaria!

Bułgaria w epoce PRL-u była postrzegana jako idealne miejsce na luksusowe wakacje. Jednak wraz ze zmianą ustroju i otwarciem granic, Bułgaria jakby straciła na atrakcyjności. Zaczęliśmy jeździć dalej, do krajów, które wcześniej były dostępne tylko nielicznym. A przecież na przestrzeni lat Bułgaria nic nie straciła ze swojego uroku. Jeśli coś się zmieniło, to tylko na lepsze.

Dużym atutem Bułgarii jest przede wszystkim niewielka odległość od Polski. Samolotem dolecimy tam w mniej niż dwie godziny. Jeśli tym, co powstrzymuje nas przed wybraniem się na wakacje z dziećmi, jest właśnie lot samolotem, możemy zaryzykować i przejechać Europę własnym samochodem. Jednak powiedzmy sobie jasno, trochę to potrwa. Kolejnym plusem, który często ma decydujące znaczenie, są ceny, znacząco niższe niż w innych europejskich kurortach. Oferty wakacji w Bułgarii od lat regularnie pojawiają się w ofercie ITAKI.

Bułgaria geograficznie niczym nie ustępuje Grecji i Turcji. Położona nad Morzem Czarnym oferuje podobny klimat i warunki do uprawiania sportów wodnych. Wystarczy spojrzeć na mapę, by zauważyć, że Bułgaria leży na tej samej szerokości geograficznej co centralne Włochy czy południe Francji. Tym, co najbardziej przyciąga rodziny z dziećmi, jest stosunkowo łatwy dostęp do dużych, szerokich piaszczystych plaż, to właśnie wśród nich jak grzyby po deszczu wyrosły hotele i pensjonaty.

Najpopularniejszym kurortem Bułgarii od lat jest Słoneczny Brzeg. Przez dekady wyrósł na centrum bułgarskiego ruchu turystycznego. I chociaż ludzi tam niemało, nie zniechęca to kolejnych osób do kierowania się właśnie tam. Restauracje wychodzą naprzeciw rodzinnym wakacjom i oferują menu dla dzieci. Na plażach nie brak placów zabaw i atrakcji dla dzieci. Rodziców zapewne ucieszy wiadomość, że w Słonecznym Brzegu plaża jest czysta i szeroka a zejście do wody bardzo łagodne. Plaża w Złotych Piaskach zasłużyła na wyróżnienie Błękitną Flagą, co świadczy o jej wyjątkowej czystości i dobrym zagospodarowaniu.

Tuż obok Słonecznego Brzegu znajduje się stare, bo pochodzące jeszcze z czasów przed naszą erą, miasteczko Nessebar. Nie brak tu ruin, które liczą sobie ponad trzy tysiące lat. Na uwagę zasługują także rezydencje w stylu czarnomorskim, pochodzące z XVIII i XIX wieku. Miasteczko zostało w całości wpisane na listę UNESCO. Jednak myliłby się ten, kto by sądził, że Nessebar to tylko zabytki. Nie brak tam luksusowych hoteli i przytulnych pensjonatów, elegancki restauracji i swojskich tawern. Plaże są dobrze zagospodarowane i przede wszystkim czyste.

Jeśli niestraszny nam kilkuminutowy spacer na plażę możemy wybrać się do Złotych Piasków. Nazwa nie jest przypadkowa, piasek na plaży wygląda, jakby naprawdę skrzył się złotem. Atutem Złotych Piasków jest zagospodarowanie plaży, do dyspozycji urlopowiczów są bezpłatne baseny i zjeżdżalnie wodne, taki swoisty Aquapark na plaży. Nieopodal Złotych Piasków, na przylądku Kaliakra można podziwiać przepiękne klify.

Złote Piaski to nie jedyne miejsce, gdzie można skorzystać z kąpieli w basenie. Tak naprawdę w Bułgarii jest cała masa parków wodnych, co jeden, to wspanialszy. Wystarczy wymienić Aqualand z Primorska, Aquapark Nessebar, uznawany za największy i najatrakcyjniejszy nie tylko w Bułgarii, ale i na całych Bałkanach, oraz Aquapark Action, gdzie można pohuśtać się na sztucznych falach i zjechać ze studwudziestometrowej zjeżdżalni.

Chociaż wakacje już trwają, nie jest za późno na zaplanowanie urlopu w Bułgarii. Duży wybór atrakcyjnych ofert last minute można znaleźć na www.itaka.pl/last-minute/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here