Jak kupować tanie loty i podróżować po całym świecie? Porady i triki blogerów podróżniczych

Obserwujesz życie blogerów oraz ich niezwykłe podróże i zastanawiasz się, jak oni to robią? Chcesz wiedzieć, jak kupują tanie bilety lotnicze, by podróżować po świecie? Sprawdź, jakie triki ci w tym pomogą!

Gdzie szukać tanich biletów lotniczych?

Oczywistym jest, że najprościej tanie bilety lotnicze wyszukuje się za pośrednictwem Internetu. Trzeba jednak wiedzieć, jakie strony odwiedzać. Najlepiej postawić na takie, na których nie tylko można wyszukać loty, ale i od razu zamówić bilety. Wielu blogerów podróżniczych wie, że tanie loty najłatwiej kupić przez wyszukiwarki lotów (eSKY), w których znajdują się najpopularniejsze linie lotnicze. Wystarczy wybrać interesującą destynację, miejsce wylotu, termin i sprawdzić, jak kształtują się ceny.

Można też zapisać się do newslettera i wyczekiwać wiadomości z aktualnymi promocjami na loty. Dzięki temu może być łatwiej na czas zareagować na jakąś okazję.

Jeśli szukasz tanich lotów możesz też skorzystać z grup dyskusyjnych, które tworzone są na serwisach społecznościowych. Ich członkowie dzielą się poradami na temat wyszukiwania promocji, ale i aktualnymi okazyjnymi ofertami, wskazówkami dotyczącymi noclegów, zwiedzania itp.

Jak szukać tanich lotów?

Skoro wiemy już gdzie, warto dowiedzieć się, jak szukać tanich lotów. Okazuje się, że jest kilka trików, które w tym pomagają. Owszem sprawdza się ofertę przewoźników na ich stronach lub lepiej – na stronach wyszukiwarek, ale istotne jest to, jak się to robi.

Wiadomo, że nasze działania w sieci nie są anonimowe. Odwiedzając strony internetowe zostawiamy po sobie ślad, głównie dzięki tzw. „ciasteczkom”. Warto więc zdać sobie sprawę z tego, że w przypadku wyszukiwania lotów, zdecydowanie lepiej jest to robić w przeglądarce otwartej w trybie prywatnym. Wielu blogerów zaleca też, by korzystać z sieci VPN. Najlepiej wybrać kraj o niższym dochodzie i statusie majątkowym. Można też zmienić adres IP na rodzimy dla danej linii lotniczej, czyli np. Węgry dla Wizzair. Oczywiście można też po prostu przed wyszukiwaniem wyczyścić historię przeglądarki.

Kolejną kwestią jest to, by wyszukując lotów nie podawać dokładnej daty. Najlepiej cofać się kilka miesięcy, by zobaczyć jaka cena jest na interesujący termin, niż sprawdzać go dokładnie. Przeglądarka jest w stanie to „zobaczyć” i zapamiętać, a następnie użyć przeciwko tobie. Zobaczy bowiem, że zależy ci na jakiejś dacie i dlatego nie obniży ceny.

Jeśli ma się możliwość wyboru terminu innego niż w sezonie, to jest zdecydowanie większa szansa, że loty będą tańsze. Linie lotnicze wiedzą, że miejsca i tak się sprzedadzą. Nie muszą więc zachęcać niskimi cenami.

Termin dotyczy również samego czasu wyszukiwania. Zdecydowanie odradza się szukania biletów lotniczych wieczorami i w weekendy. To dla wielu czas, kiedy mogą to robić, więc i ceny są wyższe. Przewoźnik obniża ceny w środku tygodnia, by mieć sprzedaż również w dni powszednie.

Na co zwrócić uwagę szukając tanich lotów?

Trzeba być jednak ostrożnym poszukując tanich lotów. Często się może okazać, że może i bilety są tanie, ale jest szereg innych dodatkowych opłat, które sprawiają, że cena się zrównuje z inną ofertą. Co ciekawe, nie zawsze opłaca się stawiać tylko i wyłącznie na tanie linie. Zdarza się, zwłaszcza na dalszych trasach, że lepiej jest polecieć liniami regularnymi. Mają wyższy komfort podróży, a ceny niekoniecznie wyższe niż u konkurencji.

Kolejną kwestią jest to, czy leci się bezpośrednio, czy z przesiadkami. Jeśli kupuje się bilet na inną walutę, wówczas znaczenie ma przewalutowanie. Należy być ostrożnym. Podwójna zmiana waluty rzadko kiedy się opłaca. Warto kupować bilety w walucie, w jakiej ma się konto bankowe.

Jak widać, jest kilka trików, które pomagają w tym, by tanio kupić bilety lotnicze. Postępując zgodnie ze wskazówkami, znacznie łatwiej jest zwiedzać świat za grosze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here