Popularne kierunki wakacyjne w 2019 roku - kierunek Bałkany

Wakacje jak co roku kuszą nas możliwością wypoczynku w różnych stronach świata. Do wyboru mamy mnóstwo rozwiązań. Gdzie zatem warto wybrać się na zasłużony wypoczynek, aby naładować baterie ? Jakie kierunki wakacyjnych wypadów są popularne w tym 2019 roku ? W dalszej części tekstu odpowiadamy na wszystkie pytania oraz udzielimy kilku przydatnych wskazówek.

Wakacje 2019 – kierunek Bałkany

Bałkany to zdecydowanie tegoroczny hit. Nieodkryte jeszcze do końca destynacje w tamtym rejonie zachwycają wczasowiczów swoim pięknem oraz różnorodną kulturą.

Gruzja

Gruzja wyróżnia się na tle innych miejsc cudownymi krajobrazami i bliskością wspaniałej natury. Dobra baza noclegowa rozsiana pomiędzy górami i jeziorami a morzem spełni oczekiwania niejednego turysty. Możliwość zwiedzania tak pięknych miejsc z pewnością skusi wielu z nich. Oprócz walorów wypoczynkowych Gruzja to także kuchnia. Na jej terenie występują jedyne w swoim rodzaju szczepy winogron, z których wyrabia się lokale wino. Zdobyło już uznanie wielu smakoszy, a możliwość wypicia tego trunku wśród winnic jest nie lada atrakcją. Gruzińska gościnność oraz kuchnia sprawia, że supra, czyli wielka uczta będzie ciekawym przeżyciem nie tylko kulinarnym.

Oprócz walorów lokalnych w Gruzji istnieje bardzo wiele luksusowych hoteli, które oferują bogate pakiety wypoczynkowe. Połączenie tych dwóch możliwości wypoczynku zapewni wiele atrakcji i wyklucza nudę z wakacyjnego pobytu. Gruzja to także urokliwe miasta i miasteczka z pięknymi kamienicami i urokliwymi zakątkami, które można zwiedzać godzinami. Wyjazd do Gruzji oferuje wiele firm w różnych formach i terminach. Ceny są bardzo atrakcyjne i nie odbiegają od wypadów do pozostałej części Europy.

Czarnogóra

Czarnogóra to także doskonale miejsce na wakacje lub krótki wycieczki. W Czarnogórze znajdziemy piękne piaszczyste plaże oraz kurorty z luksusowymi hotelami gdzie można spędzić udane wakacje. W miarę posuwania się w głąb lądu napotkać można wiele innych atrakcji. Zaliczyć do nich można wiele fortów, zamków i budowli. Oprócz zwiedzania tych zabytków można zakochać się w stylowych małych miejscowościach, które potrafią dostarczyć zasłużonego odpoczynku. Szczególnie popularne stały się wycieczki do Czarnogóry przy okazji, których można zwiedzić ten kraj. Różne długości pobytu czy zwiedzenie wielu miejsc za jednym wyjazdem powoduje, że wiele osób decyduje się na takie zwiedzanie. Miejscowości turystyczne tętnią życiem, a wielu turystów wraca do Czarnogóry przy każdej okazji. 

Rosnąca z roku na rok popularność spowodowała, że obecny rok zdecydowanie upływa pod znakiem Bałkanów. Lokalizacja w Europie, korzystne ceny oraz wiele ofert kusi i przekonuje dużą liczbę turystów, aby odwiedzili tę część starego kontynentu i poznali nową kulturę. W obliczu kolejnych wakacji w przereklamowanych zatłoczonych kurortach Bałkany są relacyjną alternatywą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here