Wiele osób uważa, że podróżowanie z dzieckiem to udręka, której nie warto sobie fundować. Nic jednak bardziej mylnego. Wyjazdy z maluchem mogą być wspaniałą przygodą i super doświadczeniem. Nie ma jednak co się czarować – oczywiście najłatwiej podróżować samemu, mamy wtedy dużą swobodę i nie musimy nikogo pilnować.

Trzeba zrobić pierwszy krok!

Podróżowanie z maluchami staje się coraz bardziej popularne, w internecie istnieje wiele blogów promujący taką turystykę. Przed pierwszym wyjazdem z dzieckiem możemy mieć wiele wątpliwości, boimy się, że wakacje będą udręką, maluch zachoruje, będzie nieznośny i niezadowolony. Nikt przecież nie chce spędzać urlopu w nerwach. Jednak nie musi tak być! Na pierwszy taki wyjazd warto wybrać się z rodziną, która ma już doświadczenie w tej kwestii. Jednak jeśli nie jest to możliwe, dobrym pomysłem jest zaczerpnięcie informacji z blogów rodziców podróżujących ze swoimi dziećmi.

Pakujemy się

Jadąc na pierwsze wakacje z maluchem możemy być zagubieni. Możemy spakować pół domu lub zapomnieć czegoś co jest bardzo ważne dla dziecka – na przykład ulubiona zabawka, bez której nie zaśnie. Musimy dokładnie przemyśleć kwestię bagażu, jednak nie popadajmy ze skrajności w skrajność – nie zastanawiajmy się miesiącami jakie są najlepsze ubrania podróżne, śpiwory dla dzieci czy książeczki do czytania. Nie przejmujmy się za bardzo, ponieważ wiele rzeczy możemy zakupić na miejscu albo zastąpić je czymś innym.
Pakowanie może być trudne przed pierwszym wyjazdem, jednak kolejne razy pójdą już szybko i sprawnie. W końcu zdamy sobie sprawę, że wielotygodniowe przygotowania nie mają sensu. Jednego możemy być pewni: dla dziecka wyprawa na pewno będzie emocjonującym przeżyciem, dlatego musimy być przygotowani na niekończące się pytania.

Jak więc spędzić udany urlop z dzieckiem? Nie ma jednej, idealnej recepty. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że w większości przypadków kłopotliwe podróżowanie z maluchami to tylko stereotyp. Dziecko może być wspaniałym kompanem w podróży, a dokładne zaplanowanie wyjazdu może wyjść nam tylko na dobre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here