Wiele osób uważa rejsy wycieczkowe za produkt luksusowy, na które stać tylko niewielką część społeczeństwa. Od kilku lat jednak sytuacja stopniowo ulega zmianie i rejsy cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków.

Rejs gwarantuje wspaniały wypoczynek, a piękne widoki zachwycą każdego. Podczas rejsu można się zrelaksować, a wycieczki tego typu często obfitują w wiele atrakcji do zwiedzania. Również na pokładzie można się wspaniale bawić i spędzić wspaniałe chwile. Podczas rejsu turyści mogą odwiedzić i zobaczyć wiele różnych krajów, co jest niewątpliwym atutem tego typu wakacji.

Osoby, które lubią aktywnie spędzać wolny czas mogą na pokładzie zażyć kąpieli w basenie, pograć w tenisa lub siatkówkę lub skorzystać z oferty fitness clubu. Podczas większości rejsów turyści mają okazję wziąć udział w różnych programach animacyjnych i zajęciach sportowych, a po wysiłku skorzystać z rozmaitych zabiegów relaksacyjnych w centrach Spa&Wellness. Wieczorami na pokładzie tętni życie – gra muzyka, a barmani serwują kolorowe drinki. Zabawa trwa do białego rana, klienci mogą korzystać z dyskotek i kasyn.

Podczas rejsu turyści mogą skosztować wspaniałych, różnorodnych potraw przygotowanych przez najlepszych kucharzy. Dania z kuchni świata pozwolą lepiej poznać kulturę poszczególnych krajów.

Wygodne kabiny

Kabiny na statkach wycieczkowych obejmują dwa typy : wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze nie posiadają okna, natomiast kabiny poza oknem często mają także balkony. Wszystkie wyposażone są w łazienki z toaletą i prysznicem.

Rejsy zazwyczaj odbywają się w nocy, dzięki czemu w ciągu dnia turyści mogą zwiedzać okolice portów i korzystać z wycieczek fakultatywnych.

Najbardziej popularne są rejsy po Morzu Śródziemnym, chociaż coraz częściej turyści wybierają żeglugę po wodach Europy Północnej.

Trasy rejsów układane są w taki sposób, aby kolejne odcinki pokonywane były głównie w nocy po to, żeby w ciągu dnia przybić do portu i umożliwić klientom skorzystanie z wycieczek fakultatywnych i poznanie najciekawszych atrakcji, danego miejsca.

Zimą turyści wybierają wyjątkowo chętnie kierunki egzotyczne, takie jak na przykład Karaiby. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się także rejsy po największych rzekach na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here