Atrakcje Sri Lanka — doświadcz wszystkiego co ma do zaoferowania ten niesamowity kraj

Sri Lanka to malutkie państwo znajdujące się na wyspie Cejlon u wybrzeży Indii, które zamieszkuje je ponad 20 milionów mieszkańców. Pomimo swoich małych rozmiarów, Sri Lanka posiada ogromną ilość atrakcji dla turystów. Ta najstarsza demokracja w Azji posiada bogata historie i kulturę oraz przepiękne środowisko naturalne. Ludzie zamieszkują tę wyspę od co najmniej 125 tysięcy lat, przy czym udokumentowana historia Sri Lanki obejmuje 3000 lat. Wszystko to przekłada się na niesamowitą ilość historycznych ruin i zabytków, które zdecydowanie warto zwiedzić. Jest też państwem, które populacja w 70% wyznaje buddyzm, dzięki czemu pełno w nim przepięknych świątyń oraz posągów Buddy. Niezależnie od swoich preferencji, każdy turysta jest w stanie odnaleźć interesującego go atrakcje.

Sri Lanka — królestwo Syngalezów

Syngalezi są grupą etniczną, która pochodzi ze Sri Lanki i stanowi obecnie 75% całej populacji kraju. W dużej mierze ich historia jest historią Sri Lanki i turyści odwiedzający wyspę mogą ja poznać odwiedzając różne miejsca jak na przykład ruiny Anuradhapura. Miasto to było pierwszą stolicą starożytnego królestwa Synagalezów i stanowi obowiązkowy przystanek dla prawie każdego turysty zwiedzającego Sri Lankę. Rośnie tu święto Drzewo Bo, które jest najstarszym drzewem na świecie, które zostało posadzone przez człowieka. Według legend, drzewo to wyhodowano ze szczepu drzewa, pod którym Budda doświadczył oświecenia, co czyni to jednym z miejsc świętych dla osób praktykujących buddyzm.

Park Narodowy Yala — królestwo dzikich zwierząt

Wewnątrz parku żyje ogromna ilość gatunków ptaków, jak również wiele innych egzotycznych zwierząt. Największą atrakcją parku jest bez wątpienia możliwość napotkania lamparta. Oczywiście w parku, tak jak i na całej wyspie, pełno jest przeróżnych małp. Dla miłośników zwierząt Sri Lanka ma do zaoferowania o wiele więcej. Z miejscowości Mirissa jest możliwość wypłynięcia łodziami i przypatrywanie się wyłaniającym się z wody wielorybom. Jest to możliwe jedynie w miesiącach pomiędzy grudniem i marcem. W miejscowości Polonnaruwa możliwy jest fakultatywnej przejażdżki na słoniach indyjskich a z kolei w Pinnaweli znajduje się schronisko dla słoni. W nim odwiedzający będą mieli okazje do karmienia małych słoniątek oraz obserwacje całego stada słoni indyjskich kąpiących się w rzece.

Mihintale — kolebka buddyzmu na Sri Lance

To na tym wzgórzu świątynnym, według legend, buddyjski misjonarz z Indii — Mahinda — założył pierwszy buddyjski klasztor na wyspie. Mihintale warto odwiedzić nie tylko z uwagi na historię tego miejsc, ale również niesamowite piękno górskiego otoczenia oraz zieleni, która otacza buddyjskie świątynie. Następnym miejscem wartym odwiedzenia jest miejscowość Aukana. Można tam znaleźć 13-metrową kamienna statuę Buddy, która powstała ponad 1500 lat temu. Oczywiście, żadna wycieczka po Sri Lance nie może zapomnieć o miejscowości Dambulla. To tam znajduje się Złota Świątynia Dambulla, która składa się z pięciu grot zawierających liczne posągi Buddy oraz barwne freski.

Cejlon — dawny herbaciany ogród Imperium Brytyjskiego

Wyspa ta jest znana z produkowania wysokiej jakości herbaty od czasu kiedy to Brytyjczyk James Taylor, w roku 1867, zapoczątkował jej produkcje w tym kraju. Obecnie Sri Lanka jest czwartym co do wielkości producentem herbaty na świecie. Herbata cejlońska jest wysoce ceniona z uwagi na swój unikalny smak, kolor oraz charakter. Zwiedzanie plantacji krzaków herbacianych manufaktury herbaty oraz zakosztowanie herbaty na miejsce jest przykładem, jakie Atrakcje Sri Lanka ma do zaoferowania dla odwiedzających. Oczywiście Cejlon słynie również z innych rzeczy niż tylko herbata. W okolicy Matale znajdują się ogrody przypraw otwarte dla zwiedzających. Można tam zobaczyć na przykład drzewa cynamonowe, wanilie oraz pieprz. Sri Lanka jest atrakcyjnym celem dla wycieczek turystycznych, ponieważ na stosunkowo małe powierzchni można zwiedzić ogromna ilość różnorodnych atrakcji. W tym kraju znajduje się aż siedem obiektów, które znajdują na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzenie wszystkich siedmiu jest dobrym pomysłem dla każdego turysty, gdyż pozwoli mu to na dokładnie poznanie historii i kultury Sri Lanki przy okazji doświadczając niesamowitych przeżyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here