Winiety węgierskie

Wybierając się w podróż, czy to w celu odpoczynku, czy biznesowym, należy rozeznać się w panujących zasadach i ograniczeniach, które stosowane są w poszczególnych państwach. Nie wszystkie przepisy ruchu drogowego są takie same, jak w naszym kraju, a za niektóre wykroczenia można dostać naprawę wysoki mandat. Przekraczając granice Polski należy wziąć pod uwagę przepisy dotyczące wyposażenia samochodu, limity i ograniczenia prędkości, sposób przewożenia osób, w tym szczególnie dzieci, a także obowiązkowe opłaty. Do tych ostatnich należą między innymi opłaty za poruszanie się po autostradach. W kraju takim, jak Węgry należy płacić za jazdę po drogach szybkiego ruchu, a dokumentem potwierdzającym wykupienie takiej opcji jest winieta.

Winietę można kupić na granicy lub dokonać zakupu online na winiety Węgry. Aby wybrać odpowiednią, należy ustalić okres, przez jaki będziemy przebywać w danym państwie. Możemy wyróżnić kilka rodzajów winiet, podzielonych ze względu na okres, a także pojazd, którym będziemy się poruszać. Przyglądając się bliżej drugiemu podziałowi możemy wyróżnić opłaty za pojazdy kategoriach: D1M -motocykle, skutery, motorowery, D1 – motocykle, samochody osobowe do 3,5 ton, D2 – samochody powyżej 3,5 ton oraz kampery, B1 -autobusy i inne pojazdy przystosowane do przewożenie więcej niż 10 osób oraz U – przyczepy holowane przez samochody z kategorii D2 i B1.

Mając na uwadze czas poruszania się po autostradach, wyróżniamy winiety tygodniowe, miesięczne, roczne lokalne oraz roczne krajowe. Ceny i rodzaje winiet na Węgrzech uzależnione są więc od długości pobytu i rodzaju pojazdu, którym będziemy się poruszać. Najtańszą winietą jest winieta kategorii D1M- tygodniowa i kosztuje około 21 zł. Najczęściej kupowanymi są winiety z kategorii D1, cena tygodniowego uprawnienia wynosi około 42 zł, a możliwość miesięcznego poruszania się po autostradach tą kategorią pojazdu zapłacimy 69 zł, natomiast za rok około 86 zł.

Zakup węgierskiej winiety on-line daje możliwość swobodnego poruszania się po kraju, bez nakazu szukania miejsca, w którym można je kupić. Często oferty różnych sprzedawców uwzględniają rabaty, a zakup internetowy jest prostą i szybka opcją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here