Planowanie rodzinnych wakacji nie jest wcale łatwe. Każdy może mieć inne oczekiwania, a poza tym nie wszędzie można zabrać małe dziecko. Aby urlop był udany, bardzo istotne jest dokładne zaplanowanie wyjazdu. Starannie skompletowany bagaż jest ważny szczególnie wtedy, gdy wybieramy się w góry z dziećmi.

Najważniejszy jest dobry plan

Wyjazd z rodziną musi być dobrze przemyślany. Najbardziej istotny jest wybór i zarezerwowanie odpowiedniego noclegu. Warto podpytać znajomych, być może mogą nam polecić jakieś miejsce. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy przejrzeć fora internetowe zrzeszające miłośników wypadów w góry. Pogoda nie zawsze pozwala na swobodne zwiedzanie, dlatego musimy mieć zaplanowaną jakąś alternatywę. Podróżując z dziećmi powinniśmy sporządzić spis gier i zabaw, aby zająć dzieciom czas w razie złej pogody. Bardzo ważny jest budżet, który możemy przeznaczyć na urlop.

Odpowiedni bagaż

Wyjazd w góry oznacza, że musimy być przygotowani na każdą pogodę. Nie możemy zapomnieć zarówno o rzeczach lżejszych, jak i tych ciepłych. Oczywiście bardzo ważne są odpowiednie buty. Powinniśmy wybrać model wodoodporny i dobrze oddychający. But powinien sięgać ponad kostkę, nawet jeśli jest bardzo gorąco. Podeszwa musi być twarda, dzięki czemu noga nie będzie się tak bardzo męczyć. Lepiej nie brać na wędrówkę nowych butów – zdecydowanie lepiej sprawdzą się te „rozchodzone”, dzięki czemu mamy szansę uniknąć otarć i pęcherzy. Istotny jest także wybór kurtki, która powinna chronić przed zimnem i deszczem. Materiał, z którego jest wykonana musi być wodoszczelny i odporny na zniszczenia. Oczywiście, tak samo jak w przypadku butów, bardzo ważna jest przepuszczalność materiału.

Co zabrać na szlak?

Na szlak musimy zabrać odpowiedni plecak podróżny, który pomieści przekąski i napoje. Nie można zapominać o mapie, telefonie komórkowym, latarce i zapałkach. Jedną z najważniejszych rzeczy jest apteczka, w której powinny się znaleźć:
1. bandaż elastyczny
2. plaster w rolce
3. opatrunki jałowe
4. rękawiczki jednorazowe
5. woda utleniona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here