Wybierając się na wyjazd, czy to wakacyjny czy zaledwie kilkudniowy, zawsze pojawia się moment, w którym trzeba zdecydować o noclegu. Zależnie od docelowego miejsca wybierać można wśród wielu ofert hoteli i hosteli (przede wszystkim w miastach) oraz innych możliwości (w rejonach nastawionych na turystykę). Każda opcja ma swoje plusy i minusy.

Miejskie hotele

Duże miasta to miejsca przyciągające zarówno turystów z kraju i zza granicy, jak i pracowników firm, których branża związana jest z podróżowaniem. Najwięcej takich osób przyciąga w Polsce chyba Warszawa, jako stolica, a jednocześnie największa w kraju metropolia. W samym mieście jest dostępnych wiele hoteli i hosteli o różnym standardzie.

Dla osób, które preferują spokojniejsze, mniej zatłoczone okolice najlepszym rozwiązanie jest hotel pod Warszawą. Większość miejscowości podwarszawskich jest dobrze skomunikowana ze stolicą, dzięki czemu podwarszawskie hotele są bardzo optymalnym rozwiązaniem.

Turystyczny nocleg z dala od miasta

Jeżeli z kolei planowany jest wypad w tak zwaną dzicz, wtedy najlepiej zdecydować się na nocleg w gospodarstwie agroturystycznym lub ośrodku wypoczynkowym. W górach funkcjonują dodatkowo schroniska górskie, które zazwyczaj zapewniają przemiłą atmosferę. Osoby lubiące bliskość natury mogą też zdecydować się na nocleg pod namiotem lub w przyczepie kempingowej.

Nocleg pod namiotem to zupełnie inna bajka niż hotel pod Warszawą. Jak można się domyślić obie opcje są dedykowane dla osób podróżujących w raczej różnym charakterze lub po prostu preferujących wygody na innym poziomie.

Hotel czy namiot – plusy i minusy nocowania

Nie trudno się zorientować, która z tych opcji gwarantuje większą wygodę. Hotele pod Warszawą i w innych miastach Polski to przede wszystkim duża różnorodność wyboru pod kątem standardu. Schludne pokoje z łazienkami, czysta pościel, catering na miejscu i dodatkowo wygodna lokalizacja to główne atuty noclegów miejskich. Z kolei noclegi, nazwijmy to, bardziej turystyczne są przeznaczone dla osób, którym zimno, niewygoda i brud nie są straszne – niższy standard, ale jednocześnie niezapomniane przeżycia.

Dwa tak skrajne sposoby na nocleg są tak naprawdę trudne do porównania. Decyduje się na nie zwykle zupełnie inne grono ludzi. Hotele, jako bardziej komfortowe są dobrym pomysłem na noclegi w miastach, zarówno podczas wakacyjnego wypadu, jak i wyjazdu służbowego. Z kolei nocleg pod namiotem jest zarezerwowany raczej dla survivalowców.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here